-
1200 esővízgyűjtőt osztanak ki
A Virágos Székesfehérvár pályázaton mintegy 1200-an kértek 200 literes esővízgyűjtő tartályt, melyek kiosztása ezen a héten történik a Városgondnokság Szent Vendel utca 17 szám alatti telephelyén.
2025.04.07. -
Előadás Ybl Miklósról
Ybl Miklós és szülővárosa, Székesfehérvár kapcsolatát, valamint a nagy építészhez immár bizonyítottan köthető épületeket mutatja be Csutiné Schleer Erzsébet építész előadása április 8-án a vármegyei levéltárban.
2025.04.07. -
Napsütéses tavaszi parkok
Egyre színesebbek a tavaszi parkok Székesfehérváron. A zöld és a sárga milliónyi árnyalata megfigyelhető ebben az időszakban a változatosan ültetett növényeknek köszönhetően. Virágba borultak már a vérszilvák városszerte és a héten várhatóan a díszcseresznyék is felöltöznek teljes tavaszi pompájukba.
2025.04.06. -
Családi egészségnap
A Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári központjába szerveztek Családi Egszségnapot szombaton. A programon a gyerekek többek között sorversenyen vehettek részt, a szülők pedig meghallgathatták a Szülők Akadémiája előadását.
2025.04.05.
A legmagasabb értékű ösztöndíjjal került be egy fehérvári diák az Arizonai Egyetem asztronómia szakára

"A legmagasabb értékű, nemzetközi diákok által elnyerhető ösztöndíjjal jutott be az Egyesült Államok legrangosabb, NASA által is támogatott asztronómia programjába Soproni András, Novák Zsolt mentoráltja, a Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium diákja" - számolt be cikkében az eduline.hu.
A Milestone Intézet közösségi oldala szerint a székesfehérvári középiskola diákját hat éves korában "szippantotta be a csillagos égbolt és annak minden rejtelme", ekkor kapta meg ugyanis az első távcsövét.
“Körülbelül hat éves lehettem, amikor egy távcsövet kaptam ajándékba. Ez volt az a pillanat, amikor elkezdtem érdeklődni a csillagászat iránt. Azóta számtalan könyvet olvastam és dokumentumfilmet néztem meg, sőt távcsövemmel és asztronómiai kamerák segítségével elkezdtem ténylegesen felfedezni a csillagos égboltot.” – árulta el a Milestone-nak Andris, aki a nemzetközi diákok számára elérhető legmagasabb értékű, tanulmányi alapú ösztöndíjat (Global Wildcat Award) kapta meg az Arizonai Egyetemtől.
A Milestone a közösségi oldalon hozzáteszi, hogy a National Science Foundation (NSF) felmérése alapján az Arizonai Egyetem évek óta a legmagasabb színvonalú asztronómiai és asztrofizikai képzési helyszín az Egyesült Államokban és évről évre a NASA legtámogatottabb intézményei közé sorolják. Andris szerint olyan nagy presztízsű projektekben vesznek részt, mint a James Webb űrteleszkóp űrbe juttatása vagy az OSIRIS-REx, ami a Bennu aszteroidáról a Földre visszahozott mintákkal foglalkozó misszió.
“Már felvettem a kapcsolatot az egyetem néhány jelenlegi csillagász szakos hallgatójával, megkérdeztem őket a kurzusokról és az általános tapasztalataikról. Mindannyian rendkívül pozitívan és nagyon barátságosan válaszoltak, és biztosítottak arról, hogy az órák kihívást jelentenek, de nagyon izgalmasak. Már nagyon várom, hogy részese lehessek ennek a közösségnek.” – mondta a Comenius és a Milestone diákja.