-
Civil Díj 2025
Az Alba Mentor Alapítvány bekerült a Nonprofit Információs és Oktató Központ Alapítvány CIVIL DÍJ 2025 versenyének Erste különdíj döntőjébe. A megváltozott munkaképességűeket segítő fehérvári alapítvány most a székesfehérváriakat kéri, hogy szavazatukkal segítség őket a versenyben.
2025.04.17. -
Városismereti séták
A Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont ebben az évben is megszervezi hagyományos városismereti sétáit. A hat részből álló sorozat sétáin az érdeklődők megismerhetik Székesfehérvár történetének jelentős emlékeit és nevezetes helyszíneit.
2025.04.16. -
Vitaversenyt hirdettek
Raoul Wallenberg Emberség Háza Egyesület vitaversenyt hirdetett 14-18 éves diákok számára. A versenyt május 23-án 10 órától rendezik meg a Városi Levéltár és Kutatóintézetben.
2025.04.16. -
Húsvéti forgatag
Az ünnepi hétvégén az Öreghegyi Közösségi Házba is megérkezik a húsvéti hangulat egy forgatag formájában: április 19-én, szombaton 15 óra és 19 óra között meseelőadás, húsvéti játszópark és kézműves foglalkozás várja a családokat.
2025.04.15.
A legszebb kertek is a talajon nőnek - a komposztálást mutatja be a Gaja új programsorozata
A Munkácsy Mihály Általános Iskola kisdiákjainak a részvételével kezdődött el A legszebb kertek is a talajon nőnek című program: a Gaja Környezetvédő Egyesület az Arconic Alapítvány segítségével szervez foglalkozásokat.
Az interaktív meseelőadás előtt Csorba Mónika menedzser asszisztens adta át jelképesen a 25 ezer dollár értékű támogatást Varga Gábornak, az egyesület elnökének.
Délután az iskola komposztálója melletti zöld területen Varga Gábor mutatta be a zöldhulladék otthoni hasznosításának egyszerű módját: „Nagy problémát jelent az évről évre fölhalmozódó zöldhulladék. Hulladéknak hívják a lombot és a kertből összeszedett fűnyesedéket, aminek valójában nem a hulladéklerakóban, hanem a talajban van a helye.”
A Gaja Egyesület elnöke a humusznak a klímaváltozással járó csökkenésére hívta föl a figyelmet, és a talajápolás elsőrendű fontosságára a fenntarthatóság céljából. Székesfehérváron a 14 ezer családi házból évente 12 ezer köbméter zöldhulladék kerül a Depóniához szemétként – ennek a kertekben történő felhasználásával nem szakadna meg a biológiai körforgás, és pótolhatnák a humuszt a talajban, fogalmazott Varga Gábor.
Az egyesület 10-15 foglalkozásból álló sorozatot tervez megvalósítani a támogatás segítségével.