A Ligakupa elődöntőjébe jutott az FC Fehérvár

A Ligakupa negyeddöntőjének visszavágójára úgy utazott az FC Fehérvár, hogy a Győri ETO FC elleni 1-1 után nyílt mérkőzésen dől el a továbbjutás a zöld-fehérek otthonában. A fehérváriak meglehetősen tartalékos összeállításban vették fel a küzdelmet, hiszen az általában kezdő játékosok közül Sebők, Horváth Gábor és Dajic léptek pályára. A Győr továbbjutási terveit bizonyította, hogy Egervári Sándor alakulata erősebb összeállításban kezdett, mint a fehérvári első összecsapáson. Ennek ellenére már a hatodik percben a vendégek örülhettek, amikor Dajic remek cselei után Disztl Dávid mattolta a győri védelmet. GYÕRI ETO FC-FEHÉRVÁR FC 2–2 (0–2)
2007.10.27. 18:18 |

A folytatásban is lendületesen játszó vendégek a 32. percben növelték előnyüket: Csobánki remek labdájával Horváth Ádám iramodott meg, és Molnár mellett lőtt a hálóba, 0-2. Két perccel később megfogyatkozott a hazai csapat, Nikolov megkapta második sárgalapját, és így kiállította a bíró. Az emberelőnyt azonban nem tudta gólra váltani az FCF, az eseménytelen második félidő hajrájában a Győr talpra állt, a 84. percben Bogdanovics, majd egy perccel később Brnovics is bevette Sebők kapuját, s egyenlítettek a zöld-fehérek. Mindez azonban hiábavaló volt, mert a 2-2-es döntetlennel az FC Fehérvár jutott tovább, idegenben lőtt több góllal.

GYÕRI ETO FC-FEHÉRVÁR FC 2–2 (0–2)

Győr, 400 néző
 Vezette: Veizer R. (Erős G., Jusuph Dharman)

GYÕR: Molnár P. – Nikolov, Stark (Supics, 44.), Kovács Z., Völgyi – Koltai, Bank, Urban (Bajzát, 62.), Tokody (Granát, 62.) – Bogdanovics, Brnovics Vezetőedző: Egervári Sándor

FEHÉRVÁR: Sebők – Mészáros A., Fehér Zs. (Meggyes, a szünetben), Horváth G. (Janovics, 65.), Vadász – Bölcsföldi (Kakas, a szünetben), Csobánki, Pálfi, Horváth Á. – Dajics, Disztl D. Vezetőedző: Marijan Vlak

Gólszerző: Disztl D. (6.), Horváth Á. (32.), Bogdanovics (84.), Brnovics (85. p.)
 Kiállítva: Nikolov (34., második sárga lap után)