A Ligakupa nagydöntőjében egygólos előnyt szerzett az FC Fehérvár

Az ősz és a tavasz legjobbjai estek egymásnak a labdarúgó Ligakupa nagydöntőjében. Az idén első ízben kiírt megmérettetés őszi körét az FC Fehérvár nyerte, míg tavasszal a DVSC-Teva alakulata bizonyult a legjobbnak. A két csapat az oda-visszavágós nagydöntőben küzd a Ligakupáért, ami mellé pénzjutalom is jár, valamint a győztes elindulhat az UEFA-Intertoto Kupában.  FC Fehérvár – Debreceni VSC-Teva 1-0 (1-0)
2008.05.14. 23:49 |

Az FC Fehérvár és a Debreceni VSC szakvezetője is jócskán átvariálta a bajokságban megszokottnak nevezhető csapatát, mindkét oldalon nagyobb szerepet kaptak a fiatal labdarúgók. A fehérváriaknál például csak Sebők kapus, valamint Mohl, Farkas, Nagy Dani és Dajic képviselték a rutint, a kezdőben tevékenykedhetett az U19-es együttes védője Bencze Zsolt, vagy az ukrán hátvád Mihajlo Denisov, de Gulyás Géza és Vadász Viktor sem éppen a standard kezdőjátékosok a Vidiben…
Ennek ellenére remekül kezdtek a hazaiak, előbb Gulyás veszélyeztetett, majd Rudolf Gergely túloldali kísérlete után – melyet Sebők hárított -, Dajic lépett ki a leshatárról, de ziccer-helyzetben  kivetődő Balogh kapusba gurította a labdát. A 13. percben Mohl lőtt a Loki kapuj fölé, egy perccel később Nagy Dani húzott l  jobb oldalon, lefutotta Szatmárit, majd lövését Balogh nagy bravúrral ütötte szögletre. A 21. percben megint a nagy kedvvel játszó Nagy ugrott meg, próbálkozását megint a debreceni portásnak kellett hárítania. Még ugyanebben a minutumban a szögletet követően Fehér fejelt kapura, miután megint Balogh védett. A 23. percben aztán az erőfeszítéseknek meg lett az eredménye: Nagy Dániel harmadszor is lefutotta védőjét a jobb oldalon, azonban most nem kapura lőtt, hanem középre centerezett, Jusuf Dajicnak pedig csak a hálóba kellett passzolnia a labdát, megtette, 1-0 a Vidinek.
 A félidő hajrája előtt még a csereként beállt Éles indult meg a Denisov fejéről elé pattanó labdával, de szólója végén a kapu mellé durrantott.

Fordulás után méginkább visszaesett a játék irama és színvonala, az állófocit néha törték meg kósza támadások. A 65. percben Rudolf ébresztette az alvókat, 15 méterről csavarta a labdát a fehérvári kapura, ami a bal kapufáról pattant kifelé. Három perc elteltével az élvonalban a Diósgyőr ellen debütáló Magyar Balázs 18 méterről megeresztett labdája alig kerülte el a kaput. A 73. percben Magyar két embert hagyott maga mögött, Dajichoz továbbított, aki elsőre nem lőtte el, második – jobblábas – kísérletét pedig vetődve védte Balogh. A 78. percben közel járt a Loki z egyenlítéshez, Éles lövését követően a felnőtteknél első meccsét játszó Bencze húzta vissza a labdát gólvonalról.

Győzelmével az FC Fehérvár egygólos előnyt szerzett a jövő keddi, debreceni visszavágóra. A Ligakupa-döntő második mérkőzése előtt azonban bajnoki mérkőzésen is pályára lépnek a fehérváriak a Cívis-városban. Disztl László vezetőedző elmondása szerint a szombaton 13 órakor kezdődő összecsapáson a győzelemért járó pontokért száll harcba a tavasszal remeklő Vidi.

FC Fehérvár – Debreceni VSC-Teva 1-0 (1-0)

Sóstói Stadion, 1865 néző
 Vezette: Bognár (Takács, Lémon)

FCF: Sebők – Denisov, Fehér, Bencze, Mohl – Farkas (Magyar, a szünetben), Csobánki – Vadász, Gulyás (Fejes, 81.), Nagy D. – Dajic (Lelkes, 87.). Vezetőedző: Disztl László

DVSC: Balogh – Szatmári, Szűcs, Bernáth, Fodor – Demjén, Spitzmüller – Szilágyi (Éles, 34.), Rudolf, Stojkov (Nagy Z., a szünetben) – Chigou (Rezes, 67.). Szakmai igazgató: Herczeg András

Gól: Dajic (23.)