-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
A Lurkók a Kék hajú lányt nézték a Pelikánban
Olivér a tizenharmadik szülinapját ünnepli furcsa családja körében, amikor lezuhan a cseresznyefa tetejéről, és kórházba kerül. Nem is fordulhatna szerencsésebbre a sorsa, mert ott barátokra lel, megismerkedik a kék hajú Mírával, akinek daganat van a térdében, vámpírokat rajzol, és kerekes székben ül. A kórházban igazi csodák történnek.
A darab főszereplői fiatal és idős, magányos lelkek, akik különböző okok miatt saját családjukban nem lelik helyüket, de a kórházban végzetesen összefonódik a sorsuk, és családtagként segítenek egymásnak.
A darab olyan tabutémákat feszeget, mint a betegség, az öngyilkosság, és a halál, amiről a felnőttek is nehezen beszélnek, mert ők maguk sem tudnak a saját félelmeik miatt, vagy mert meg akarják spórolni a szembesülést a ténnyel, hogy valamennyien mulandók vagyunk. És „jó felnőtt szokás szerint” a szőnyeg alá söprik az egész problémakört, mintha nem is léteznek. A Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület fiataljai pedig pont emiatt vettek részt az előadáson. A legfontosabb dolog, amit a főhős, Olivér elsajátít: az empátia, és minden, ami ehhez kapcsolódik.
Az 50 perces előadás után, városunk más középiskolás résztvevőivel együtt, Lőrincz Zsuzsa drámapedagógus és Váradi Eszter Sára színművész dolgozta fel a látottakat. A program után a tinikkel, Ildikó, és Julika néni is átbeszélték a látott és hallottakat. A Lurkós csoport többsége azonosulni tudott a magányos lelkekkel, hiszen ők is hasonló cipőben járnak.