-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
A Magyar Érdemrend Tisztikereszttel tüntették ki Dr. Lukács Lászlót
A tudós tanár a székesfehérvári Szent István Király Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa, a Kodolányi János Főiskola volt egyetemi tanára.
Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere március 15-e alkalmából a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetését adta át Dr. Lukács László néprajzkutatónak, muzeológusnak, a Magyar Tudományos Akadémia doktorának, aki a székesfehérvári Szent István Király Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa, a Kodolányi János Főiskola volt egyetemi tanára. Dr. Lukács Lászlót a Szent István Király Múzeum igazgatója, Kulcsár Mihály terjesztette fel a kitüntetésre egy akadémikussal és a Magyar Néprajzi Társaság elnökével közösen, a népi kultúra számos területét hazánkban és Európában feldolgozó és népszerűsítő tudományos, oktatói és muzeológiai tevékenységéért kérve a rangos elismerést.
A zámolyi születésű tudós 1984-ben szerezte bölcsészdoktori fokozatát, a néprajztudomány kandidátusa lett 1990-ben, majd 1996-ban a habilitált doktor néprajzból és európai etnológiából címet szerezte meg, disszertációjának címe: A népszokások Fejér megyében. Az MTA 2008-ban választotta doktorává. Külföldi ösztöndíjakat nyert Bécsbe, Münchenbe és Freiburgba is, 1978 óta nemzetközi szimpóziumokon tartott magyar és német nyelvű előadásokat szerte Európában. A Szent István Király Múzeumban 1974-ben kezdett néprajzos muzeológusként dolgozni, 1997-ben az ő nevéhez fűződik az ELTE Néprajzi Doktori Iskolájának megalapítása. Egyetemi tanári és muzeológusi munkáját nyugállományba vonulásáig, 2015-ig folytatta.