-
A bazilika Mátyás korában
Izgalmasnak ígérkező kiállításra, illetve tárlatvezetésre várja az érdeklődőket november 27-én a Szent István Király Múzeum. A Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban megnyíló kiállítás a templom Mátyás király kori megjelenéséről készült elvi rekonstrukciókat mutatja be részletgazdag ábrázolásokkal.
2024.11.25. -
Európai körút ma este az ARSO-val
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar ismét egy nagy utazásra hívja a közönséget: az Európai dallamok koncert ezúttal Norvégiába, Olaszországba és Ausztriába invtálja a zeneszeretőket. A Somorjai sorozat következő koncertje november 25-én, este hétkor kezdődik a Szent István-teremben.
2024.11.25. -
Kórustalálkozó Fehérváron
Ebben az esztendőben is megrendezték a hagyományos székesfehérvári Kórustalálkozót. A Szent István Művelődési Házban idén hat kórus mutatkozott be a közönségnek.
2024.11.25. -
Átadták a Krisztus Király díjat
A Krisztus Király Napok keretében vasárnap ünnepi püspöki szentmisét tartottak a Zsolt utcai templomban. A misét követően átadták az idei Krisztus Király díjat valamint megszentelték az Erzsébet-kenyet, melyet szét is osztottak a résztvevők között.
2024.11.25.
A Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátjaiból nyílt kiállítás a Volksbak Galériában
A Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátjaiból nyílt kiállítás a Volksbank Galéria pincehelyiségében. A tárlat az egyesület rendezvényeinek művészi plakátjait mutatja be 1998- tól napjainkig. A munkákat a Nemzeti Múzeum grafikai osztálya évek óta gyűjti, hiszen ahogy a megnyitón az osztály vezetője Bakos Katalin művészettörténész elmondta a Méhkas plakátok különlegességnek számítanak, hiszen napjainkban idézik fel a 80-as évek lázadó művészeinek munkáit, és ezt a fajta underground szemléletet napjainkba is átültetik, mikor a reklámnak már nem az ötletesség, szépség, művésziesség, hanem a közlés és az eladás a célja.
Székesfehérvári Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátkiállítása, keresztmetszetet nyújt az egyesület elmúlt 9 évének programjaiból. Az évek alatt, 92 programot valósítottak meg, és készítettek mindegyikhez plakátot. Ebből 45 alkotást mutatnak be a kiállításon, és három installációt a kézzel festett kültéri óriásplakátokról.
Az egyesület a kezdetektől fogva törekedett a plakát kultúra ápolására. Programjaikra ezért egyedi hangvételű és egyedi grafikai megoldású plakátokat készítettek. A gyűjteményt az egyesület 2001 óta kiállításokon szerepelteti, és immár tizenkettedik alkalommal mutatják meg a közönségnek ezeket a mementókat. Ezek a plakátok abban különböznek a többiektől, hogy az idő múlásával emlékké válnak és nem tüzelőanyaggá. A plakátok művészeti alkotások és egyben mementók is, hiszen az adott kornak egy bizonyos jellegzetes vonását festették papírra a méhkasaula alkotói. Tehát mára a plakátok úgy emlékeztetnek a múltra, mint amikor egy régi dobozból megsárgult fotók és képeslapok kerülnek elő. A tárlaton a legtöbben egy- egy plakát előtt felidézték elfeledett élményeiket az adott buliról, illetve a fiatalabbak megállapították, hogy milyen rég volt, akkor még tizenévesen jártak a rendezvényekre. A kiállítás anyaga egy kis füzetben is megjelent, ami a kiállításon beszerezhető. A tárlat július 25-ig tekinthető meg.