-
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
A Diáktanács szakmai napja
A fiatalok mentális egészsége, a generációk közötti diskurzusok, az Emlékhinta projekt és a nemzetközi közösségszervezés is napirenden volt a Székesfehérvári Diáktanács szerdai szakmai napján. A Városházán rendezett eseményen a város felsőoktatásáról és egy új, frissen indult kortárs segítő programról is hallhattak előadást a résztvevők.
2025.04.02. -
6700 főnek nyújtanak segítséget
Három vármegyei településen mintegy 6700 főnek nyújtanak segítséget - Elindult a „Helyi humán fejlesztések Iváncsa, Ercsi és Adony településeken” című projekt, erről Adonyban tartottak tájékoztatót.
2025.04.01. -
Többféle tiltott szerrel kereskedtek
Egy drogkereskedő férfit és segítőjét fogták el a Fejér vármegyei nyomozók. A két terjesztőt letartóztatták, a velük üzletet kötő fogyasztókat folyamatosan keresik a rendőrök.
2025.04.01.
A méhnyakrák megelőzhető - figyelemfelhívó program a Fehér Palotában

Második alkalommal szerveznek programokat Székesfehérváron az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét kapcsán a Fehér Palotában, ahol számos fontos információt kaphatunk a betegség megelőzésével kapcsolatban.
Február 1-jén szó lesz többek között a méhnyakrák szűrésről, a HPV elleni védőoltásról, az egészséges élelmiszerekről, valamint az egészségfejlesztő mozgás és az egészség kapcsolatáról is.
Dr. Pásztor László, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési koordinátora a program kapcsán kiemelte, olyan betegségről van szó, amit meg lehetne szüntetni nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon, ehhez minden feltétel adott. „Egyrészt megelőzhető védőoltással, Székesfehérváron pedig abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem csak a lányok, hanem a fiúk is megkaphatják a HPV elleni védőoltást a város önkormányzatának köszönhetően, erre kevés példa van Magyarországon.” – mondta el Dr. Pásztor László, aki szólt arról is, hogy szűréssel időben fel lehet fedezni a méhnyakrák előállapotát, és akkor kis műtéttel meg lehet gyógyítani.
Ennek ellenére Magyarországon évente 1100-1300 új beteg van és 300-400 nő bele is hal a betegségébe.
Östör Annamária, Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka a nagy jó figyelemfelhívó rendezvénynek tartja a február 1-jei programot, amely mindenkit ösztönözhet arra, hogy legalább ebben az évben elmenjen szűrésekre és próbálja megelőzni a betegség kialakulását. „Manapság egyetlen nőnek sem szabadna meghalnia méhnyakrákban. Székesfehérváron mindent megteszünk azért, hogy ezt a szomorú statisztikát csökkentsük. Egyrészt 2008 óta oltjuk a lányokat - 2014 óta ez már állami program is – és 2016-tól felvállaltuk a fiúk oltását is.” – hangsúlyozta Östör Annamária, aki arra biztatott mindenkit, hogy használja ki az oltás lehetőségét. Szólt a szűrésről is, amelyre a Család és Nővédelmi Központban van lehetőség. A szűrésre előzetesen, interneten keresztül is lehet időpontot kérni. A tanácsnok arra kért mindenkit, használja ki azokat a lehetőségeket, amiket a város önkormányzata nyújt.