-
Gyermekörömök a színházban
A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület a hétvégén 27 fő, nem a saját családjukban nevelkedő 5-17 év közötti, egészséges és eltérő képességű fiúkkal és leányokkal vett részt a Székesfehérvári Balett Színház Pinokkió mesebalett bemutatóján a Pelikán teremben.
2025.04.14. -
Tojásfák Maroshegyen
Húsvéti tojások díszítik idén is a maroshegyi fákat. A Gárdonyi Géza Művelődési Ház munkatársai a korábbi évekhez hasonlóan, idén is tojásdíszbe öltöztették a Szilvamag és a művelődési ház környékét,
2025.04.14. -
700 komposztkeretet osztanak ki
Április második hetében kezdődik azoknak a komposztkereteknek a kiosztása, melyet a Virágos Székesfehérvárért programban résztvevő családi házban élők pályázhattak meg még tavaly szeptemberben. Aki nem vette át múlt héten a megpályázott esővíztartályt, az hétfőn, kedden, szerdán még megteheti!
2025.04.13. -
Három éve a természet szolgálatában
Vidám nyílt nappal ünnepelte harmadik születésnapját a Sóstó Vadvédelmi Központ vasárnap. Ismeretterjesztő programokkal, érdekes előadásokkal és madárgyűrűzéssel is készültek szervezők.
2025.04.13.
A mesterséges intelligenciáról lesz szó a Tarsoly Egyesület szerdai előadásán

A program ugyanebben az időpontban az online térben is elérhető lesz a TARSOLY Ifjúságért Egyesület Facebook oldalán.
A Mesterséges Intelligencia már (MI) a mai – kezdetlegesnek nevezhető – megjelenési formájában is saját függvényévé teszi úgy az életminőség, mint a szuverenitás fogalmakat.
Az MI használata és általánosságban a jelenléte megkerülhetetlen. Nem elsősorban jelentős kényelmi funkciója miatt, hanem egyre inkább annak a hátránynak a következtében, amit használatának mellőzése akár a kulturális térben, akár a gazdaságban okoz.
Ugyanakkor az MI alkalmazása sokkal több, mint bármely más fejlett technológia használata, mivel eddig kizárólag ember által birtokolt értelmi funkciókat is kivált. Par excellence a lényege kérdés immár az, hogy vajon az MI-nek – a személy számára ismeretlen eredetű – koncepciói tényezővé válnak-e majd a személy szempontjai, véleménye és döntései kialakításában.
Amennyiben a továbbiakban nem beszélhetünk a személy önálló szempontjairól, véleményéről, döntéseiről, hanem csak a személy és a MI közösen kialakított szempontjairól, véleményéről, döntéseiről, akkor értelemszerűen vetődik fel mind az életminőség, mind a szuverenitás fogalmának újraértelmezési kényszere. Ebben a közössé vált szellemi aktivitásban pedig bizonyára annál nagyobb rész hárul az MI-re, minél fejlettebb és minél nagyobb hányadában szolgálja ki az embert.
Másképpen fogalmazva, minél fejlettebb a MI, annál inkább a MI-ban válik értelmezetté az ember életminősége, és e függelmi viszonnyal arányban egyre kevésbé van mód az ember szuverenitásának releváns felvetésére. A kérdés a továbbiakban tehát már nem az, hogy az ember, hanem hogy az MI mit tart emberközpontú létezésnek, illetve miként értelmezi a személy fogalmát.