A mi Európánk - magyarországi és határon túli magyar középiskolások versenyeztek Fehérváron

"A mi Európánk" című vetélkedő döntőjét rendezték meg szombaton a Németh László Általános Iskolában. A vetélkedő döntőjéig három internetes forduló feladatait kellett teljesítenie a diákoknak. A 136 nevező csapatból kilenc magyarországi és hat határon túli csapat jutott a döntőbe. A verseny legfontosabb célja, hogy a fiatalok gyarapítsák ismereteiket térségünk Európában betöltött szerepéről, saját lehetőségeikről és egymásról.
2014.02.15. 11:26 |
"A mi Európánk" című vetélkedő döntőjét rendezték meg szombaton a Németh László Általános Iskolában. A vetélkedő döntőjéig három internetes forduló feladatait kellett teljesítenie a diákoknak. A 136 nevező csapatból kilenc magyarországi és hat határon túli csapat jutott a döntőbe.
A székesfehérvári Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a pozsonyi Szövetség a Közös Célokért Társulás, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, a csíkszeredai Virtus Vivens Egyesület, valamint a Kodolányi János Főiskola ismét meghirdette "A mi Európánk" című vetélkedőt magyarországi és határon túli magyar középiskolások számára.
A vetélkedő döntőjének helyet adó Németh László Általános Iskolában Herczog Edit, a verseny fővédnöke köszöntötte a résztvevőket. Az EP-képviselő a verseny megnyitóján felidézte, hogy az elmúlt hat év alatt többezer fiatal vett részt a megmérettetésen. A fiatalokhoz szólva kiemelte, hogy az eredményt mindig a tudás és a befektetett idő szorzata adja ki végül, mindkét tényező szükséges a sikerhez. Herczog Edit a kárpátaljai fiatalok részvétele kapcsán szólt az ukrajnai helyzetről is. Elmondta, hogy az Európai Parlament szinte valamennyi képviselője azt az állaspontot képviseli, hogy az ukrán népnek kell döntenie saját sorsáról, arról, hogy kelethez, vagy nyugathoz tartozzon, nem pedig Janukovics elnöknek.
Juhász László önkormányzati képviselő Székesfehérvár Megyei Jogú Város nevében köszöntötte a megjelenteket. Kiemelte, hogy a résztvevők számottevő tudásról adtak tanúbizonyságot, mire eljutottak a döntőig, hiszen három internetes forduló feladatait kellett megoldaniuk. A képviselő örömét fejezte ki a határon túli magyar középiskolások szereplése kapcsán is, mivel a 15 csapatból hat csapat a határon túlról érkezett a fehérvári döntőbe.
A verseny legfontosabb célja, hogy a fiatalok gyarapítsák ismereteiket térségünk Európában betöltött szerepéről, saját lehetőségeikről és egymásról, ezzel is elősegítve a közös értékek továbbélését. A vetélkedő témakörei között az általános EU-s ismeretek mellett versenypolitika, az EU költségvetése, emberi és polgári jogok, választójog, oktatási-tanulási lehetőségek, energiaügyek, foglalkoztatás, a holokauszt 70. évfordulója és országismeret is szerepelt.