-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
A mi kincsesládánk - kihirdették a Fejér Megyei Értéktár-vetélkedő eredményeit
A Megyeháza Dísztermében a korcsoportonként kihirdetett eredmények alapján a megyei döntőn a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium „Kincskeresők”csapata valamint az Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola „Esterházy betyárok” csapata bizonyult a legjobbnak.
A vetélkedő három fordulós volt, az első és a második forduló feladatait a regisztrált csapatok e-mailben kapták meg, és ebben a formában várták tőlük a megoldásokat is. Volt benne totó, igaz vagy hamis választás, kifejezések értelmezése, esszé, keresztrejtvény, kiegészítés, rajzolás és sorrendbe rakás.
A megadott határidőig Fejér megye 14 településéről 16 iskola 36 csapata nevezett a vetélkedőre.
Az első két forduló legjobb csapatai jutottak be a szerdai megyei döntőbe, ahol már nehezebb szellemi és ügyességi feladatok vártak rájuk. Az eredményhirdetésen Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke köszöntötte a résztvevőket és adta át a díjakat, jutalmakat.
„Célunk a Fejér Megyei Értéktár-programunk népszerűsítése, illetőleg az általános és középiskolás gyerekeink tudásanyagának elmélyítése, hiszen az értékőri munkát a jövőnek címezzük elsősorban. A megyei döntőből reményeink szerint olyan csapatok kerültek ki győztesen, akik a területi és országos döntőben is meg fogják állni a helyüket. Második alkalommal vehetünk részt az országos rendezvénysorozatban is. Első ízben a székesfehérvári Nemes Nagy Ágnes Kollégium csapata a megyei selejtezőt követően a lakitelki területi válogatót is megnyerte, majd az Országgyűlés Vadásztermében az országos összesített döntőben is diadalmaskodott. Ezt a fényes sikert, ha megismételni nem is tudjuk de hasonló folytatásban reménykedünk.” - hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
„Örömteli, hogy a megye minden pontjáról érkeztek résztvevők. Maga a megmérettetés összetett feladatokból állt, a döntőbe az általános iskolások közül a legjobb nyolc, míg a középiskolások közül a legjobb öt csapat jutott be. Mindkét kategóriából egy-egy csapatot tudunk az országos versenyre továbbküldeni.” - tette hozzá Dr. Molnár Krisztián, aki megköszönte a szervezőknek, a zsűrinek, a felkészítőknek és a résztvevőknek a színvonalas vetélkedést.
A középiskolások vetélkedőjén Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, zsűri elnök, Dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója és Dr. Kovács Zoltán, Fejér megye jegyzője, a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal vezetője alkották a bíráló zsűrit, valamint Sevella Zsuzsanna, a Magyarországi Alkotóművészek Közép és Nyugat Dunántúli Regionális Társasága elnöke és a vetélkedő szakmai szervezői: Gonda Emma, a Fejér Megyei Művelődési Központ népművelője, játékkészítő, oktató vezették a játékot.
Az általános iskolások vetélkedőjén Balog Gábor, a Fejér Megyei Értéktár Bizottság elnöke, megyei képviselő, zsűri elnök, Balogh Zoltán, a Fejér Megyei Értéktár Bizottság tagja, megyei képviselő, valamint Hajnalné dr. Szecsődi Zsuzsanna, a Fejér Megyei Önkormányzat jegyzői kabinetvezetője értékelték a résztvevők teljesítményét, a játékvezetők: Czöndör Mihályné, a Pusztaszabolcsi Hagyományőrző és Hagyományteremtő Alapítvány tagja, Pusztaszabolcs értékőre, Kadlecsik Gabriella, a „Magyarország az én hazám” komplex honismereti vetélkedő zsűritagja, Iszkaszentgyörgy értékőre irányításával.
A szervezők a jutalmazáskor arra törekedtek, hogy kifejezetten Fejér megyében található értékekhez köthető ajándékokkal lepjék meg a vetélkedő fiatalokat. A finálé győztes csapatai értékes díjakat vehettek át, valamint minden jelentkezőt tárgyi jutalomban részesítettek. Díjazásra kerültek továbbá azok a pedagógusok is, akik a legtöbb csapatot nevezték az intézményükből.
„A mi Fejér Megyei Kincsesládánk” – Fejér Megyei Értékek és Hungarikumok ismereti vetélkedő megyei döntőjének végeredménye korcsoportonként:
Középiskolás vetélkedő helyezettjei:
1. helyezett: Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium „Kincskeresők”csapata (Mihalek Anna, Kelemen Ádám, Tóth Zsombor, Romhányi Blanka Zoé, felkészítő tanár: Szászi József)
2. helyezett: Székesfehérvári JAKK Nemes Nagy Ágnes Kollégiuma „Mókusmackók” csapata (Ellenbruck Krisztina, Kovári Annamária, Mráz Daniella, Orbán Zsófia, felkészítő tanár: Angeli Marianna)
3. helyezett:a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium „Levente és barátai” csapata (Szekretár Levente, Kövesdi Péter, Szabó Benedek Ádám, Komm Martin, felkészítő tanár: Szászi József)
Általános iskolás (felső tagozat) vetélkedő helyezettjei:
1. helyezett: Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola „Esterházy betyárok” csapata (Kovács Alexa, Mester Bettina, Néráth Katalin, Janky Bendegúz, felkészítő tanár: Némediné Varga Judit)
2. helyezett: Pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskola „Szabolcsi Lányok” csapata (Hujber Fanni, Szőke Boglárka, Darvas Helga, Tüke Gréta, felkészítő tanár: Ádám László)
3. helyezett: Ercsi Eötvös József Általános Iskola „SZALINTRA”csapata (Lippai Roland Csaba, Hekman Veronika, Varga Virág, Gallyas Lakatos Benjamin, felkészítő tanár: Orth László)