-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Az Ikarus buszokról is szó volt a munkáltatók és munkavállalók képviselőinek ülésén
A Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum a város vezetése, valamint a munkaadók és munkavállalók közötti információáramlást, a szociális partnerek konzultációját biztosítja – a város versenyképességének és gazdasági sikerességének elősegítésére. A SZÉF szerdai tanácskozását Cser-Palkovics András polgármester vezette, valamint jelen volt Égi Tamás alpolgármester.A polgármester a megjelent SZÉF-tagokat tájékoztatta az idei évi költségvetés fontosabb adatairól, a megvalósuló fejlesztésekről. A 70 milliárd forint összegű költségvetésben 16 milliárd forintot tesz ki az iparűzési adóbevétel, és kiemelten magas hazai (összesen 26,2 milliárd), önerős (8 milliárd) és uniós (4,4 milliárd) fejlesztési forrásokkal számol.
Biztosítja a feladatellátáshoz igazodó, biztonságos, a humánerőforrásokat szem előtt tartó működtetést, a többéves fejlesztések folytatását, a saját bevételek mértékének stabil fenntartását és a tartalékképzést.
A saját bevételekről szólva a polgármester hangsúlyozta, hogy a fehérváriaknak magánszemélyként nem kell helyi adót fizetniük és 1,5 millió Ft adóalapig a vállalkozások is adómentességet élveznek, ami mintegy háromezer fehérvári kis- és középvállalkozást érint.
A főösszeg több mint felét fejlesztésekre, felújításokra, míg a fennmaradó részt városüzemeltetésre, működtetésre, térségi ellátásra, jóléti kiadásokra fordítja a város. Az önkormányzati fenntartásban működő egészségügyi és szociális ágazatra összesen 2,8 milliárd forintot, az oktatási szférára 3,9 milliárd, míg a kultúrára 2,7 milliárd forintot fordít a város.
Az önerős önkormányzati fejlesztések – mint az Ybl Miklós intézményfejlesztési, a Saára Gyula útfelújítási és a parkoló-fejlesztési program, az orvosi rendelők felújítását is célzó Kégl György Városi Egészségügyi Program, a közbiztonsági program és egyéb, a szociális, az oktatási, a kulturális-közművelődési területeket érintő fejlesztések – tovább folytatódnak. A polgármester szólt továbbá a Modern Városok Program beruházásairól és az egyedi, valamint az ITP projektekről is.
A tájékoztatást követően a tagok hozzászólásai, kérdései érintették többek között az új IKARUS buszok gyártásának a fontosságát, a csapadékvíz-elvezetéshez kapcsolódó, valamint az útfelújítások beruházásainak kérdéseit, a szociális ágazatot érintő fejlesztések részleteit.