A Művészetek Házában tartotta év végi gáláját a Gorsium Művészeti Szakközépiskola

 A székesfehérvári Gorsium Művészeti Szakközép- iskola és Szakiskola 2014. június 3-án tartotta év végi gálaműsorát a Művészetek Házában. A rendezvényen fellépett az iskola zene és tánc tanszaka, valamint az érdeklődők megtekinthették a grafika tanszak kiállítását is. A Gorsium Zeneiskoláért Alapítvány által fenntartott intézmények az elmúlt húsz évben sikeresen hozzájárultak Fehérvár színvonalas oktatásához.
2014.06.06. 12:16 |
A székesfehérvári Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola 2014. június 3-án tartotta év végi gálaműsorát a Művészetek Házában. A rendezvényen fellépett az iskola zene és tánc tanszaka, valamint az érdeklődők megtekinthették a grafika tanszak kiállítását is. A Gorsium Zeneiskoláért Alapítvány által fenntartott intézmények az elmúlt húsz évben sikeresen hozzájárultak Fehérvár színvonalas oktatásához.
KÉPGALÉRIA a gáláról
 A Gorsium Zeneiskoláért Alapítvány által fenntartott zeneiskola 1993-ban kezdte meg működését. A Gorsium művészeti iskola indította el országosan a szintetizátor-keyboard tárgy oktatását, melynek alapítója és igazgatója, a Magyar Köztársasági Érdemkereszttel kitüntetett, Lyra-díjas művész, közoktatási szakértő, Fehér József dolgozta ki annak tantervi programját a minisztérium felkérésére. A program készítésében olyan neves művészek is részt vettek, mint Balázs Fecó (Liszt Ferenc-díjas előadóművész), Esze Jenő (Magyar Köztársasági Érdemkereszttel kitüntetett előadóművész), Lehotka Gábor (Liszt Ferenc-díjas orgonaművész, zeneszerző), Szirmai László (előadóművész, az OSZK elnöke).
 A tantervi programot a Művelődési és Oktatási Minisztérium 1998-ban adta ki, melynek későbbi módosítására a szakmai szervezetek szintén Fehér József szakértőt kérték fel. Nevéhez fűződik a szintetizátor-keyboard oktatás pedagógus továbbképzési programjának elkészítése is, melynek képzéseit a fenntartó alapítvány az akkreditációt követően folyamatosan szervezi. Pokorni Zoltán oktatási miniszter volt annak a fesztiválnak a fővédnöke, melyet a Gorsium Zeneiskola a budapesti Vigadóban tartott. Az iskola száztagú szintetizátor-zenekara a Guinness Rekordok Könyvébe is bekerült. A fellépők között az intézmény tanulói és tanárai mellett olyan neves előadóművészek is voltak, mint Presszer Gábor (LGT), Gömöry Zsolt (EDDA), Esze Jenő, Roy és Ádám.
 A Gorsium Művészeti Szakközépiskolában a bevált rendszer szerint kiemelkedő szakmai tevékenységet folytató, gyakorlott előadó- és képzőművészek oktatnak. A tanulók olyan neves mesterektől sajátíthatják el a szakma fortélyait, mint Andor András grafikusművész, bélyegtervező, Dumbaridisz Imre orgonaművész, zeneszerző, Esze Tamás (Special Request, Rácz Kati zenekara) előadóművész, Esze Zsolt előadóművész, Fehér József igazgató, előadóművész, közoktatási szakértő, Fehér László Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, Francsics József grafikusművész, Hargitai Anita táncművész, illúzionista, Homoky Viktor (Mandala Jazz Quartet, Muck Ferenc, J.A.M zenekar, Gájer Bálint, Boka és a Klikk) igazgatóhelyettes, előadóművész, közoktatási szakértő, Dr. Kisberkné Kallós Judit balettmester, Kovács Gergő (Cornelio Tutu Band, Tóth Vera, Tóth Gabi, Balázs Fecó, Charlie, Gájer Bálint Quartet) előadóművész, Molnár Gábor Aranysarkantyú díjas táncművész, Nagy Attila koreográfus, Szeverényi Mátyás (Cotton Club Singers, Showder Band) előadóművész, Tombor Tímea táncművész.
 Az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakképesítések szakmai és vizsgakövetelmények elkészítésében is részt vett az intézmény vezetése. A szakközépiskola igazgatóhelyettese, Homoky Viktor előadóművész, közoktatási szakértő vezette azt a munkacsoportot, amely elkészítette az Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet felkérésére a szórakoztató zenész és a jazz-zenész OKJ képzési és vizsgáztatási követelményeit. A munkafolyamatban olyan neves szakemberek is részt vettek, mint dr. Gyimesi László (az MZTSZ főtitkára, az EJI elnöke), Lakatos Ágnes (előadóművész, az LFZE jazz tanszékének tanára), Márkus Tibor (előadóművész, az LFZE jazz tanszékének tanára, adjunktusa, a Magyar Jazz Szövetség elnöke). A művészeti iskola zene- és táncművész tanulói rendszeres résztvevői a városi rendezvényeknek, a grafikus diákok munkáiból is rendszeresen szerveznek kiállításokat. Minden tanév végén gálaműsor keretében is megmutatják tudásukat az intézmény tanulói, művésztanárai.
 
 A szakközépiskola modern- és kortárs tánc tanszakos tanulói, tanárai a Vörösmarty Színház műsoraiban is közreműködnek. A Magyar Honvédelem napján, a honvédelmi miniszter által megnyitott Székesfehérvár köszönti katonáit című bemutatón is sikeresen szerepeltek a művésztanárok és az iskolai tánccsoportok. A Gorsium Zeneiskoláért Alapítvány által fenntartott intézmények az elmúlt húsz évben sikeresen hozzájárultak Székesfehérvár színvonalas oktatásához. A Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola szakképesítései színesítik, gazdagítják és kiegészítik a város más iskoláiban folyó klasszikus zenei és egyéb művészeti képzéseket.
 
A továbbtanulás előtt álló fiatalok és az érdeklődők az iskola honlapján bővebb információkat találhatnak.