A nyolc közé jutott az FC Fehérvár a Magyar Kupában

Miközben Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Fehérvár FC Kft. működése ügyében ülésezett, addig az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján vitézkedett a Sóstói Stadionban. Az első összecsapáson 1-1-re végzett Győri ETO FC és FC Fehérvár a Ligakupa küzdelmei után pontot tettek az MK-csatározások végére is. Pontosabban csak az egyik együttes tekinthette a találkozó végén befejezettnek a Magyar Kupabeli szereplést, mégpedig a párharc vesztese.FC Fehérvár – Győri ETO FC 3-2 (3-0)
2007.11.07. 22:30 |

A győri döntetlen után az FC Fehérvár várhatta kedvezőbb helyzetben a székesfehérvári visszavágót, mely találkozó előtt néma gyászperccel emlékezett a Sóstói Stadion népe a fehérváriak egyik játékosának, Nagy Dánielnek tragikus hirtelenséggel elhunyt édesapjára, a MÁV-Előre korábbi labdarúgójára, Nagy Lászlóra.
 A piros-kékek kezdtek aktívabban, az ötödik percben Dvéri csavarását kellett szögletre tornáznia Stevanovic kapusnak, majd a kilencedik minutumban Farkas szabadrúgása után Sitku továbbította a labdát a kapu mellé. Öt perccel később már eredményre vezetett a hazai nyomás: Sitku Illés fordult le védőjéről, s a fehérváriak legeredményesebb játékosa 15 méterről nem hibázta el a jobb sarkot, 1-0.
 Egy perc elteltével Brnovic veszélyeztetett, de labdája elkerülte a kaput, majd Dajic okozott kalamajkát a győri kapu előtt, de „mellezését” fogta Stevanovic. A folytatásban Sebőknek is akadt dolga, de Bank, majd Supic próbálkozását is hárította.  A 31. percben a zöld-fehérek kapujától 18 méterre jutott szabadrúgáshoz a Vidi, s Dvéri Zsolt mesterien csavarta a labdát a bal felső sarokba, 2-0. A félidő hajrájában Simek 30 méteres szabadrúgását követően megpattant a labda, melyet Stevanovic bravúrral védett, majd Sitku elől szögletre mentettek a vendégvédők. A sarokrúgásból Dvéri tekerte középre a labdát, Koller Ákos fejesét követően pedig Stevanovic bevédte a labdát, a bal alsóban pihent meg a játékszer, 3-0.
 A második félidőben a Vidi játékosai visszavettek az iramból, az eredmény őrzésére rendezkedtek be, no meg a kontrákra. A 70. perc közelében Bozic kétszer is veszélyeztetett, majd a vége előtt negyedórával majdnem szépített a Győr, Koller utolsó emberként elvesztette a labdát, Brnovic azonban nem célzott jól. A 79. percben Dvéri a kapufát találta el, majd nem sokkal később Disztl talált a hálóba egy impozáns támadás végén, de az asszisztens lest jelzett, a bíró pedig hitt neki… A találkozó hajrájában aztán izgalmassá tette a meccset az ETO, a 84. percben a csereként beállt Varga László lőtte ki a bal alsó sarkot (3-1), majd a 87. percben a szintén csereember, Granát Balázs vállalkozott lövésre 16 méterről, labdája megpattant, s az a fehérvári kapuban landolt. Az utolsó percekben már csak a mezőnyben csatáztak a felek, így maradt a 3-2-es FC Fehérvár győzelem, ami azt jelenti, hogy a fehérváriak 4-3-as összesítéssel jutottak a magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

FC Fehérvár – Győri ETO FC 3-2 (3-0)

Sóstói Stadion, 200 néző
 Vezette: Bognár (Kovács, Lémon)

FCF: Sebők – Mészáros, Koller, Horváth G., Mohl – Csobánki (Lattenstein, 74.), Farkas (Bozic, 61.), Dvéri, Simek – Dajic (Disztl, 53.), Sitku. Vezetőedző: Marijan Vlak
 ETO: Stevanovic – Müller (Granát, 37.), Kovács, Supic, Varga R. – Nikolov, Bank (Jäkl, a szünetben), Bogdanovic (Varga L., 79.), Koltai – Brnovic, Tokody. Vezetőedző: Egervári Sándor

Gól: Sitku (14.), Dvéri (31.), Koller (43.) ill. Varga L. (84.), Granát (87.)
 Sárga lap: 2-1
 Szögletarány: 8-5