-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
A pánikbetegségről és a nárcizmusról lesz szó az októberi Csajos esten
A beszélgetés után a Múlt karácsony című angol-amerikai romantikus vígjátékot nézheti meg az estre jegyet váltó közönség Paul Feig rendezésében.
A nárcizmus korunk egyik legfelkapottabb témája, talán nem véletlenül, hiszen a közösségi médiában folyamatosan tetten érhető: a nárcisztikus személy sűrűn ír állapotfrissítéseket, gyakran posztol képeket, főleg saját magáról készült szelfit. Ez a személyiségzavar nagyjából ugyanannyi embert érint, mint a pánikbetegség, és az előadó szerint szoros összefüggés lehet a kettő között.
A pánikbetegség jellegzetesen a 20. és a 30. életév között kezdődik, nők között háromszor olyan gyakori, mint férfiak között. Általában nem találunk közvetlen kiváltó okot, de gyakori, hogy valamilyen szempontból nehéz, kritikus élethelyzetben éri a beteget az első pánikroham. Bihari Viktória szerint a pánik egy beszorult helyzet, ahol sem ütni, sem futni nem tudunk. Beszűkül a világ, a saját testünk és elménk ellenünk fordul, nem tudunk kimenni a lakásból, hevesebben ver a szívünk, úgy érezzük, menten meghalunk.
A beszélgetés után a Múlt karácsony című angol-amerikai romantikus vígjátékot nézheti meg az estre jegyet váltó közönség Paul Feig rendezésében, Emilia Clarke, Henry Golding, Michelle Yeoh és Emma Thompson főszereplésével.
A történet női főhőse, Kate a rossz döntések embere, most épp egy egész évben nyitva tartó karácsonyi boltban dolgozik manóként – ez a munka szintén nem volt a legjobb döntés. Amikor már a végső kétségbeesés határára kerül, találkozik a valószerűtlenül kedves sráccal, Tommal, és ezzel új fejezet kezdődik az életében.