A ráadás utolsó percében mentett pontot a Vidi a ZTE ellen

Három vereség után a ráadás utolsó percében szerzett góllal mászott ki a negatív spirálból a Vidi. A ZTE a 95. percig vezetett a Sóstón Dénes Csanád góljával, de a Fehérvár FC csodatinije, a napokban a 17. születésnapját ünneplő Kovács Patrik ismét gólt szerzett. Fehérvár FC - ZTE 1-1 (0-0)
2024.08.18. 17:56 |

Fehérvár FC - ZTE 1-1 (0-0)

A mérkőzés jól kezdődött a Vidi számára, Christensen egy szóló után a 4. percben zavartalanul tört előre, lövése a felső lécen csattant. Ezt követően Csongvai is veszélyes lövést eresztett meg, az első 15. perc egyértelműen a Fehérváré volt. Utána azonban fokozatosan átvette az irányítást a ZTE, először a fiatal Dénes Csanád, majd Kiss veszélyeztette Tóth kapuját, utóbbi lövésénél nem kis bravúrt kellett bemutatnia a kapusnak.

A második félidő ismét egy veszélyes Christensen bombával kezdődött, utána azonban az első félidőhöz hasonlóan ismét az egerszegiek vették át az irányítást. Az 54. percben egy védelmi hiba révén vezetett is a ZTE,  a Vidi középpályása, Bedi Bence gyakorlatilag fejjel hozta helyzetbe Dénest, aki beforgatta Csongvait, majd a hosszúba lőtt (0-1).

Ezt követően kétszer is a kapufán csattant a labda, előbb Holender egyenlítehetett volna, de tekerése kipattant a belső kapufáról, majd a ZTE növelhette volna tovább előnyét Kiss révén, aki azonban 14 méterről a felső lécet találta telibe.

Már szinte mindenki elkönyvelte a Vidi újabb vereségét, amikor a 95. percben, a ráadás utolsó percében szabadrúgáshoz jutott a Fehérvár és Christensen beívelése Kovács Patrik elé került, aki szép mozdulattal helyezett a hálóba (1-1).