A rájátszás első körében Innsbruckban nyert a Volán

Parádésan kezdte az Erste Bank Eishockey Liga mini-rájátszását az Alba Volán SC. A Ted Sator dirigálta fehérváriak az Innsbruck vendégeként kezdték a legjobb nyolc közé kerülésért folytatott négycsapatos versenyfutást, mégpedig győzelemmel. A kék-fehérek hangoztatták, hogy az osztrák pontvadászat ezen szakaszára készülnek igazán, s ezt már az első mérkőzésen be is igazolták. Az Alba Volán Tokaji, valamint az új igazolások, Kralj és Ftorek góljaival 3-1-re nyert a jóval esélyesebbnek tartott Innsbruck otthonában. HC TWK Innsbruck „Die Haie” – Alba Volán SC 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
2008.01.11. 22:38 |
 Parádésan kezdte az Erste Bank Eishockey Liga mini-rájátszását az Alba Volán SC. A Ted Sator dirigálta fehérváriak az Innsbruck vendégeként kezdték a legjobb nyolc közé kerülésért folytatott négycsapatos versenyfutást, mégpedig győzelemmel. A kék-fehérek hangoztatták, hogy az osztrák pontvadászat ezen szakaszára készülnek igazán, s ezt már az első mérkőzésen be is igazolták.

A 10. percben Tokaji Viktor használt ki egy emberelőnyt, majd a vezető gólra még az első periódusban válaszoltak a tiroli Cápák, Razingar talált be emberfórból. A második harmadban nem rezdültek a hálók, Hetényi Zoltán káprázatos teljesítményt nyújtott a kapuban – 57 lövést küldtek a ketrece felé -, majd a záró játékrészben örülhettek igazán a magyarok. A 44. percben az egy hete igazolt Matic Kralj szerzett vezetést a Volánnak, majd a kétségbeesetten az eredmény után rohanó Innsbruck a végjátékban kapusát is lehozta, az üresen hagyott ketrecbe pedig az a Sam Ftorek talált be, aki első mérkőzését játszotta az Alba színeiben. Az Alba Volán 3-1-es győzelmével fontos lépést tett céljai felé.

HC TWK Innsbruck „Die Haie” – Alba Volán SC 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)