-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
A robotika már nem a jövő, hanem a jelen - műhelykonferenciát tartottak az Óbudain
A Robotika helye és szerepe a felsőoktatásban címmel rendezett műhelykonferenciát az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara.
A rendezvényen szép számmal jelentek meg diákok, oktatók, valamint a partnervállalatok képviselői. A robotika komoly szerepet kap Székesfehérvár életében, hiszen az iparban használt gépek már a legmodernebb technológiákat vonultatják fel, az Óbudai Egyetem Robottechnikai Központja pedig ezeknek a gépeknek a használatára is felkészíti a diákokat.
A mostani műhelykonferencián az előadások által minden érdeklődő átfogó képet kaphatott a robotika jelenlegi helyzetéről a világban, hiszen ahogy többször is elhangzott: a robotika már nem a jövő, hanem a jelen.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében a diákok szerepét emelte ki. Arról beszélt, hogy a robotokkal már mindenkinek együtt kell élnie, nem csak a gazdaság, hanem az élet számos egyéb területén is, a város és az egyetem törekvése pedig az, hogy a jelen és a jövő munkavállalóinak lehetőséget adjon a robotika megismerésére és kitanulására. „Nagy felelősségünk van a diákok felé, hiszen ők már ebben a világban fognak felnőni. Székesfehérváron is egyre több gyárban használják ezeket a gépeket, ez pedig igényli azt a munkaerőt, aki tudja őket kezelni.” – fogalmazott a városvezető, aki megköszönte az egyetemnek, hogy évekkel ezelőtt zászlójára tűzte ezt a fontos ügyet.
„A robot lényegében a legkompaktabb dolog, amiben a gépész- és villamosmérnöki, valamint az informatikai és adattudományok egy egységben jelennek meg.” – fogalmazott dr. Galambos Péter, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ főigazgató-helyettese.
A szakember elmondta, hogy a robotikát érintő tanok mindegyike elérhető az Óbudai Egyetemen, ez pedig hatalmas lehetőséget ad a diákoknak. Hozzátette: örömére szolgál, hogy az országosan is egyedülálló Robottechnikai Központban a legmodernebb gépekkel gyakorolhatnak a diákok, jelentősen megkönnyítve ezzel a munkaerőpiacra való kilépésüket.
Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánjának meggyőződése, hogy a műszaki életben jó válaszokat kell adni a robotika és az ipar által feltett kérdésekre. Felidézte a robotikaoktatás kezdeteit a városban, amibe nagy elszántsággal vágott bele az egyetem. Ahogy fogalmazott, az Óbudai Egyetem oktatóinak, valamint a város támogatásának köszönhetően olyan labor és oktatás jött létre, amire joggal lehet mindenki büszke.
A köszöntők után a nap első előadását Dr. Galambos Péter tartotta A robotika szerepe az agrár- és egészségiparban címmel, majd Dr. Széll Károly, valamint Szilágyi Zoltán gondolatait hallgathatták meg a jelenlévők az intelligens gyártás és székesfehérvári hallgatói projektek, továbbá az ipari robotizálási továbbképzés témáiban. A rendezvényt kerekasztal-beszélgetés és a Robottechnikai Központ bejárása zárta.