A robotprogramozás és a virtuális játékok világába kóstolhattak bele a gyerekek a Titkok Házában

A Titkok Háza és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának szervezésében a Napraforgó Városi Napközis Tábor csoportjai is belekóstolhattak a robotprogramozás és a virtuális játékok világába. A Titkok Házában a Legorobot programozás és a Puzzle Chasing mellett számos kiegészítő játék, köztük VR, Playstation és Xbox is várta a gyerekeket.
2022.08.02. 11:30 |
A robotprogramozás és a virtuális játékok világába kóstolhattak bele a gyerekek a Titkok Házában

A 21. század tudományos és technikai eredményeivel ismerkedhettek a táborozó fehérvári diákok játékos formában a Titkok Háza foglalkozásain.

A Titkok Házában várták kedden a Napraforgó Városi Napközis Tábor diákjait, hogy ők is megtapasztalhassák a robotprogramozás és a virtuális játékok világát. Ebben két egyetemi oktató és két hallgató volt a gyerekek segítségére és két közösségi szolgálatos diák is segítette a program lebonyolítását.

dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke elmondta, hogy ideális esetben 30 diák tud kényelmesen részt venni a foglalkozásokon egyszerre, de a nagy érdeklődés miatt egyre nagyobb létszámú csoportok érkeznek. "Számos népszerű foglalkozásunk van, a gyerekek nagyon kedvelik például amikor GPS koordinátákkal kell megkeresni puzzle darabkákat, a végén pedig képet tudtak alkotni belőle, illetve népszerű Zora, a NAO robot is. A gyerekek ezen kívül robotkarokat mozgathatnak és kipróbálhatják a virtuális játékok világát is" - emelte ki dr. Zugor Zsuzsanna, aki elmondta, hogy a nyári tábor keretében már több mint 300 gyereket fogadtak a Titkok Házában. 

Az egyik legnépszerűbb foglalkozáson Zora robottal ismerkedhettek a gyerekek, a foglalkozás közben NAO- robot focimeccset is láthattak.

Dr. Udvardy Péter, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának docense több éve tart foglalkozásokat a Titkok Házában, játékos formában mutatja be a gyerekeknek a NAO robotokat az alapoktól kezdve. A NAO egy francia humanoid robot , autonóm és programozható, kutatási és oktatási célokra használják a világ számos tudományos intézményében. 2015-ben már több mint 5000 NAO egységet használtak több mint 50 országban. Dr. Udvardy Péter elmondta, hogy a foglalkozásoknak két célja is van: az egyik az, hogy kisdiákok megismerjék a robotok felépítését, működését, használatát, majd pedig a későbbiekben a műszaki pályát választva elinduljanak abba az irányba, hogy komolyabban is foglalkozzanak a témával. "Az Óbudai Egyetemen foglalkozunk ipari robotok programozásával is, így amikor a hallgatóink kikerülnek a munkaerőpiacra, szinte kész szakmájuk van." - tette hozzá.

A táborozó diákokat magukkal ragadta a "NAO-világ". Kocsis Kamilla elmondta, hogy nagy élményt jelentett számára amikor láthatta, hogyan fociznak, táncolnak és tornásznak a kis humanoid robotok. "Jó volt vele beszélgetni is, mert a szeme a különböző színekkel fejezi ki az érzelmeit, például ha dühös akkor piros színt láttunk, amikor boldog akkor zöldet." - mesélte a foglalkozásról Kamilla.