A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóját rendezték meg az István Király Iskolában

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóját rendezték meg szombaton az István Király Általános Iskolában, ahol ötödiktől nyolcadik évfolyamig mérték össze tudásukat a diákok. Az évfolyamonként legjobban teljesítő egy-egy tanuló a május 24-én a Budapesten sorra kerülő Kárpát-medencei döntőben bizonyíthat az anyanyelvünk ápolását szolgáló megmérettetésen.
2014.04.05. 11:05 |
A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóját rendezték meg szombaton az István Király Általános Iskolában, ahol ötödiktől nyolcadik évfolyamig mérték össze tudásukat a diákok. Az évfolyamonként legjobban teljesítő egy-egy tanuló a május 24-én a Budapesten sorra kerülő Kárpát-medencei döntőben bizonyíthat az anyanyelvünk ápolását szolgáló versenyen.
A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny célja anyanyelvünk ápolása, a nyelvhasználat iránt érzett felelősségtudat és az anyanyelv szeretetének az erősítése, valamint a továbbtanuláshoz, az informatikai eszközök használatához, a munkavégzéshez szükséges helyesírási készségek fejlesztése a felső tagozatos diákoknál.
Immár évek óta az István Király Általános Iskola szervezi meg a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóját. Ötödiktől nyolcadikig, évfolyamonként mérik össze tudásukat a diákok, akiknek helyesírási feladatlap kitöltésével és egy tollbamondásos feladattal kellett bizonyítaniuk. Aki a legjobban helyt állt az ékezetek, a kis és nagy kezdőbetűk, no meg az egybeírás és különírás szabályai között, az a Kárpát-medence legjobb helyesírói között mutathatja meg tudását május 24-én, a budapesti döntőben.
A diákokat a verseny előtt Vargha Tamás államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője köszöntötte, aki hangsúlyozta, hogy a legtöbben már számítógépen, okos-telefonon írnak, ennek ellenére fontos, hogy a technika minden fejlődése és a nyelv folyamatos változása mellett se feledkezzünk meg a helyesírásról. Vargha Tamás köszönetet mondott a versenyzőknek a magyar nyelv őrzéséért és jó versenyzést kívánt a diákoknak, kiemelve, hogy mindenki, aki elindult a versenyen nyertesnek érezheti magát.