A sírból hozta vissza a meccset a Volán

A Borsodi Liga rájátszásának keddi játéknapján az Alba Volán-FeVita megyei riválisát a DAC-Invitelt fogadta. A kék-fehérek másfél perccel a vége előtt egyenlítettek, majd a hosszabbításban megszerezték a győzelmet jelentő gólt. Ebben a hatvan percben minden találatnak óriási jelentősége volt, a Volán pedig, mint a szezonban már többször is a túlórázásban tudta a maga javára fordítani a mérkőzést.

2005.02.23. 06:27 |

A Borsodi Liga rájátszásának keddi játéknapján az Alba Volán-FeVita megyei riválisát a DAC-Invitelt fogadta. A kék-fehérek másfél perccel a vége előtt egyenlítettek, majd a hosszabbításban megszerezték a győzelmet jelentő gólt.

Alba Volán-FeVita-DAC-Invitel 3-2 (0-1,(1-0),(1-1),(1-0)-hosszabbítás után
Székesfehérvár, 1200 néző
Vezette: Fazekas, Evetovics, Barabás

A mérkőzés nagy kérdése volt, hogy mennyire tudta két nap alatt túltenni magát a pszihésen és mentálisan is fáradt csapat benyomását keltő Volán a vasárnap esti Ferencváros elleni vereség utáni sokkon. Az Acélbikáknak bőven volt törlesztenivalójuk a kék-fehérekkel szemben, mert az idei szezonban még nem tudtak nyerni ellenük egyik sorozatban sem, ráadásul győzelmük esetén akár a tabellán utolérhették volna vetélytársukat.
Meglepetéssel szolgált a fehérváriak összeállítása, mivel Budai Krisztiánt Hetényi Zoltán váltotta a kapuban, míg Ocskay Gábor volt a másik hiányzó a megszokott keretből. A válogatott csatár még ugyan a bemelegítésnél ott volt a többiekkel, ám kisebb húzódása miatt mégsem vállalta a játékot, így a lelátóról szurkolt társainak.

Öt perccel a rendes játékidő lefújása előtt már a Volán drukkereinek türelmetle is fogytán volt, és folyamatosan „ébresztő, ébresztő!” kiáltások hallatszottak a Jégcsarnok több szegletéből. Már-már mindenki elkönyvelte, hogy a DAC-Invitel bezsebelte a három pontot, amikor az utolsó előtti percben Tőkési átadását Gröschl 8 méterről kíméletlenül a kapu közepébe lőtte. 2-2

Jöhetett a hosszabbítás, amelynek a negyedik percében fordítani tudtak a Fehérvári Ördögök! Fodor kapu elé belőtt passzát Kangyal három lépésről ütötte a vendégek ketrecébe. 3-2

A keddi összecsapáson ugyan Fortuna az Alba Volán-FeVita mellé ált, ám azt mindenképpen ki kell emelni, hogy a csapatnak ismételten volt tartása, szinte lehetetlen helyzetből hozták vissza Kangyalék. Ebben a hatvan percben minden találatnak óriási jelentősége volt, a Volán pedig, mint a szezonban már többször is a túlórázásban tudta a maga javára fordítani a mérkőzést.