A Szent Imre Iskolaházat és a 2013-as Emlékévet segítette a Székesfehérvári Jótékonysági Estély

 A Szent Imre Iskolaházat és a 2013-as Emlékév közterület-szépítő kezdeményezéseit is segítette az a jótékonysági estély, amelyet Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök feleségének fővédnökségével rendezett Székesfehérvár Önkormányzata. Az évnyitó társasági program közreműködője volt Miklósa Erika operaénekes is, aki dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel közösen vett részt tavaly a hagyomány megteremtésében.
2013.01.05. 19:41 |
A Szent Imre Iskolaházat és a 2013-as Emlékév közterület-szépítő kezdeményezéseit is segítette az a jótékonysági estély, amelyet Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök feleségének fővédnökségével rendezett Székesfehérvár Önkormányzata. Az évnyitó társasági program közreműködője volt Miklósa Erika operaénekes is, aki dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel közösen vett részt tavaly a hagyomány megteremtésében.
KÉPGALÉRIA a Székesfehérvári Jótékonysági Estélyről

A Székesfehérvári Jótékonysági Estélyre jegyet váltó vendégek mecénások is voltak egyben, hiszen a rendezvény jegyár-bevételéből és a borárverésen összegyűlt pénzből a Böjte Csaba által a városban létrehozott Szent Imre Iskolaház működését, valamint a 2013-as Szent István Emlékév közterület-szépítő kezdeményezéseit segítették.

Az estélyen részt vett Böjte Csaba testvér is, aki az iskolaházak szerepéről is beszélt. „ Azt láttam Erdélyben, hogy városainkban, falvainkban, jó ha van egy olyan kis ház, ahová egy gyerek bármikor bekopogtathat és ahol különösebb bürokrácia nélkül szeretettel fogadják, rámosolyognak. Ha ez nem elég, akkor kell, hogy egy állami, komolyabb gyermekvédelmi központba átkerüljön. Erdélyben több mint 50 ilyen iskolaházunk van, ami eredményesen működik, mert sok gyereket meg tudtunk menteni az állami elhelyezéstől. Magyarországon Csobánkán, Polgárdiban és Székesfehérváron is van már iskolaház. Örömmel látom, hogy a gyerekek az egész Kárpát-medencében ugyanabból az anyagból vannak teremtve, ugyanúgy a jóra, szépre fogékonyak. ” - mondta el Böjte Csaba.
Nemcsak a fővédnökséget vállalta, hanem személyesen is részt vett a programon Herczegh Anita. Áder János köztársasági elnök felesége köszöntőjében elmondta: „A Székesfehérvári Jótékonysági Estély immáron második alkalommal a kérés és az adakozás különleges fóruma. Segít őszintén, nyíltan, álszemérem nélkül kérni. És persze jól adni. Összehozni a hiányt a többlettel, az elesettséget a tenni akarással. Ezúttal mindenekelőtt a Böjte Csaba atya által életre hívott székesfehérvári Szent Imre Iskolaház számára folyik a gyűjtés. Csaba atyát ma már sehol a világban, ahol magyarok élnek, nem kell bemutatni. Õ egy igazi varázsló. Tökélyre fejlesztette a kérés tudományát. Tőle már egy mosoly is elég. Mi pedig pontosan tudjuk, hogy mindig égető probléma megoldására gyűjt. Ahogy Csaba atyától megszoktuk: gyakorlatiasan, célratörően, józanul. Különös jelentőséget ad a kezdeményezésnek, hogy Székesfehérvár polgárai jelentős esztendő kezdetén állnak: az idei évet a 975 éve meghalt Szent István emlékének szenteli a város. Ez a két távlat – a múlt öröksége és a jelen felelőssége – a mai napban szépen kapcsolódik össze.” – fogalmazott Herczegh Anita.
„Többször elmondtam már, hogy a karácsonyváró időszak hagyományosan színes rendezvényei után egy méltó évkezdő programot szerettünk volna életre hívni. Ez a Székesfehérvári Jótékonysági Estéllyel sikerült is. Köszönöm Miklósa Erika támogatását, amellyel kezdeményezésünk mellé állt és köszönöm a közösségi célok iránt fogékony mecénásoknak, hogy jegyet vásároltak az immár második alkalommal megrendezésre kerülő jótékonysági estélyre. Különleges időszak kezdődött a székesfehérváriak életében a Szent István Emlékévvel. Méltó képviselője a ma esti program annak a szellemiségnek, amelyet ünnepi rendezvényeinkkel is erősíteni szeretnénk. Szent István a közösségben rejlő erőben hitt, ebben hiszünk mi, 21. századi utódai is itt, Székesfehérváron. Éppen a helyi közösségek erősítésére szervezzük az ünnepi programokat és az ő segítésükre hívtuk életre a jótékonysági estélyt is. Örülök, hogy a mecénási hagyományok újraélednek és büszke vagyok arra, hogy ilyen szép számmal jönnek azok a fehérvári cégek és itt dolgozó cégvezetők, akik fontosnak érzik, hogy jó ügyeket segítsenek. Arra is büszke vagyok, hogy a fővédnökséget Herczegh Anita asszony vállalta.” – mondta el dr. Cser-Palkovics András polgármester.
 
A Székesfehérvári Jótékonysági Estély háziasszonya már a hagyományteremtő első rendezvényen is Miklósa Erika volt. A világhírű operaénekes idén is közreműködője a rendezvénynek, hiszen számára kiemelten fontos mások segítése és a megjelölt jótékonysági cél. „Nagyon jól sikerült a közös kezdeményezésünk, ezért minden évben én szeretnék a Székesfehérvári Jótékonysági Estély háziasszonya lenni. Örömmel tapasztaltuk, hogy a helyszín már első évben kicsinek bizonyult, ezért most a Hotel Magyar Királyban rendezzük meg az évkezdő programot. A hagyomány része a minőség is, ez alapján választottuk ki a Tárkány Műveket, amelynek tagjai népzenészek, akik ezt jól ötvözik a jazz zenei műfajjal. Az estélyen immár „házi-zenekarként” a Cserta Band(a) is zenél majd.”– emelte ki Miklósa Erika.
 
A 2013-as jótékonysági program bevételéből a Dévai Szent Ferenc Alapítvány által Székesfehérváron létrehozott intézményét, a Szent Imre Iskolaházat támogatják. Az erről szóló oklevelet közösen át is adták a szervezet jelen lévő képviselőjének. Böjte Csaba örömmel számolt be a fehérvári intézményükről és az általuk segített gyermekekről. Megköszönte azoknak a mecénásoknak a támogatását, akik fehérvári tevékenységük megkezdéséhez és most a jótékonysági estélyen keresztül további működésükhöz is anyagi segítséget nyújtanak. Emellett a szervezők döntése értelmében az ünnepi évben néhány közterület-szépítő kezdeményezésre is fordítanak az összegyűlt adományokból.
 
A Székesfehérvári Jótékonysági Estély megnyitóját követően a Tárkány Művek műsora kezdődött, velük közösen lépett színpadra Miklósa Erika operaénekes is. A vacsorát követően egy új elmeként borárverést tartottak, amelynek bevétele tovább növeli a jótékonysági célra fordítható összeget. A program további részében a Cserta Band(a) szórakoztatta a résztvevőket.