-
Falvédő bölcsességek
Hímzett konyhai falvédőkből nyílt kiállítás október 30-án a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. A tárlathoz kapcsolódóan dr. Kriston-Vízi József néprajzkutató tart előadást november 22-én. A belépés ingyenes.
2024.11.21. -
Dalosok megmérettetése
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron november 22-24-e között. A rangos megmérettetést a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI szervezi a Tálos Edit Alapítvánnyal karöltve. Idén 76 versenyző jelentkezett 19 zeneművészeti iskolából, Magyarországról és Székelyföldről.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
A táblás játékok múltjával ismerkedhettek meg az érdeklődők a Játékmúzeumban
A Réber-terem csodás látványt nyújt mindenki számára Réber László rajzaival, grafikáival. A felnőtteknek azért, mert visszaidézik a gyermekkort, Janikovszky Éva könyveinek korábbi emlékeit, hangulatát, amelynek rajzai Réber László nevéhez fűződnek. De nem csupán a gyerekeknek, a felnőttek számára is alkotott az írónő. Sütheő László a technikát rendezgette az előadása előtt, de megérkezett Nagy Veronika, a Játékmúzeum igazgatónője is.
A szerző, a játékok készítője, Sütheő László majd 30 percben elmesélte a táblás játékok történetét, jócskán visszanyúlt az időben, egészen a Kr. utáni idők kezdetére. A betűnégyzet, az ostábla, a malomjáték különböző változatait és a többi érdekes játékot mind ki is lehetett próbálni. Többen csak nézegették az asztalra kitett táblákat, figurákat, „favicsokat”, a mellettük feltüntetett információkat, de voltak, akik leültek a táblák mellé, és kipróbálták az egyiket, a másikat.
„Játszani is engedd fiad” idézhettük a költőt, de szombat délután játszani engedték az apákat, anyákat, a felnőtteket. Aki nem jött el, az bizony sajnálhatta a kihagyott alkalmat..