-
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09.
Az Alba Innovárban járt pénteken a Tanítsunk Magyarországért program
A Tanítsunk Magyarországért program vállalati "lába" megmutatja a világot a továbbtanulás előtt álló általános iskolásoknak - mondta György László. Hangsúlyozta, hogy a program azért jött létre, mert ahogy a világon mindenhol, Magyarországon is vannak olyan települések, amelyek a munka és továbbtanulási lehetőségektől távol esnek. Az ott felnövő gyerekek ugyanúgy továbbtanulnak középiskolákban, mint nagyvárosi társaik, de a 2010-es évek statisztikái szerint több mint a felük - 54 százalékuk - korán elhagyja a középiskolát, nem szerez szakmát.
György László rámutatott: a lemorzsolódás oka, hogy az érintettek megpróbáltatásként élik meg a közösségváltást, a rendszeres utazást, és nincs előttük minta.
A Tanítsunk Magyarországért programnak az a célja, hogy ezeknek a hatodik, hetedik, nyolcadik osztályos gyerekeknek - egyetemista mentorok segítségével - "kinyissák a világot", hozzászoktassák őket a középiskolai léthez és élményeken keresztül a munka világához.
A kormánybiztos kiemelte: ma már közel ezer egyetemista mentorál és mutat mintát több mint 4000 általános iskolásnak országszerte, miközben több mint 60 cég csatlakozott a vállalati mentorprogramhoz és az a céljuk, hogy 2030-ra Magyarországon minden gyerek rendelkezzen legalább szakmával, vagy tanuljon tovább, és "a jég hátán is éljen meg, képes legyen a családját és szeretteit eltartani".
A székesfehérvári programmal kapcsolatban megemlítette, hogy a diákok Szabadbattyánban laknak néhány napig, onnan utaznak el a programban résztvevő cégekhez, mint a LogSol Kft., a Fiers Mechanika Kft., a Veszmont 2000 Kft. vagy az Alba Innovár, ahol a fiataloknak élményszerűen megmutatják, miként tudnak boldogulni a 21. századi "technologizált munka világában". Megjegyezte, hogy a gyerekek élménnyekkel telve mennek haza a céges programoknak köszönhetően, amiből sokáig tudnak táplálkozni, illetve a mentorok továbbtanulás után is figyelemmel kísérik őket, mellettük állnak.