-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
A Tháliában ismertették a Vörösmarty Színház ünnepi nyitóhetének a műsorát
A Vörösmarty Színház felújításáról és az ünnepi nyitóhét programjairól tartott közös sajtótájékoztatót a város önkormányzata és a Vörösmarty Színház Budapesten. A Thália Színházban Warvasovszky Tihamér polgármester és Szurdi Miklós a színház igazgatója várta az érdeklődőket. A város polgármestere kiemelte, hogy a környéket is rendbeteszik a felújítással együtt. Szurdi Miklós köszönetét fejezte ki a városnak, a társulatnak és azoknak a színházaknak, akik a felújítás másfél éve alatt befogadták a Vörösmarty társulatát.
Az elmúlt másfél évben a társulat 132 előadást játszott vidéken 37862 nézőnek és 16349 km-t tett meg. Székesfehérváron 201 előadást adtak a Pelikán Kamaraszínházban 22565 néző előtt.
A legnagyobb várakozás a színház névadójának, a Csongor és Tünde című színművét előzi meg, így a teátrum ebből az előadásból kettőt is tart a nyitóhéten: 17-én és 18-án is láthatja a közönség Vörösmarty legismertebb drámáját. A darabot Vladiszlav Toritskiy ukrán rendező állítja színpadra, Száraz Dénes, Szűcs Kata, Závodszky Noémi és Drahota Andrea főszereplésével. Szurdi Miklós a sajtótájékoztatón elmondta, hogy azért kértek fel külföldi rendezőt, mert itthon akárki rendezte volna a darabot mindannyian 15-20 alkalommal látták már és kíváncsiak arra, hogy egy külföldi rendező hogyan viszi színpadra a művet.
Az előadásokra a színház meghívta mindazokat a színművészeket is, akik valaha Csongort és Tündét alakították. A vasárnapi (december 18.) előadás díszvendége - és egyben a nyitóhét fővédnöke - Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lesz.
A Csongor és Tündének komoly hagyományai vannak Fehérváron, ugyanis a Vörösmarty Színház a második világháború után sokáig romokban hevert, míg a város széles körű társadalmi összefogással újjá építette 1962-ben: akkor is a Csongor és Tünde díszelőadásával adták át a színházat a városnak.
Az ünnepi nyitóhét első két napján az érdeklődő közönség a színház művészeinek kalauzolásával ismerkedhet meg a megújult színházépülettel, a színész-kávézóval, az előcsarnokban berendezett színháztörténeti kiállítással. A rákövetkező estéken pedig öt különböző színházi műfaj veszi birtokba a színpadot. Látható lesz a nyáron nagy sikerrel bemutatott A csodák városa című musical és a Parasztbecsület című opera, áriaesten lép fel Miklósa Erika és Bogáti István, majd hazai ősbemutatóként Szurdi Miklós állítja színre April de Angelis Garrick, a színész – avagy ízlés dolga című színházi komédiáját. A negyedik és ötödik estén a már említett Csongor és Tündére várják a közönséget, az eseménysorozatot záró hétfői esten pedig egy nagyszabású gálaműsor keretében a repertoáron lévő darabok részletein át ismerkedhet meg a publikum a XXI. századi színháztechnikával, az új fény- és hangtechnika adta lehetőségekkel.