A Videoton nyerte a fonyódi teremtornát

A Videoton labdarúgócsapata nyerte a Fonyódon szombaton megrendezett nyolc csapatos teremtornát, miután a döntőben 6-4-re verte a Héviz együttesét.

2004.01.18. 11:11 |

A nyolc csapatot két négyes csoportba osztották, a Videoton a B csoportba került a Pécs, a Keszthely és a Nagyatád együtteseivel. Az A csoportban a Héviz, a Kaposvár, a Balaton FC és a házigazda Fonyód küzdött az első két helyért. A B csoportban a Videoton 3-3-as döntetlent játszott Risztics, Savu és Voicu góljaival a Keszthellyel, majd a Nagyatádot 9-2-re verték Magasföldi 3, Dvéri 2, Nagy, Köntös, Horváth és Tóth góljaival. Az utolsó csoportmérkőzésén a fehérvári együttes 2-1-re verte a Pécset, így a döntőért játszhatott, míg a Keszthely a harmadik helyért lépett pályára. Az A csoportból kisebb szerencsével a Héviz jutott a döntőbe, a Kaposvár pedig a bronzmérkőzésen játszott, sikerrel, hiszen 5-1-re verte a Keszthelyt.
A döntőben a 2. percben Voicu szerzett vezeteést, ám az ellentámadásból érkezett a válasz. 2 perccel később Savu talált be, majd a 9. percben Dvéri gólja két gólos fehérvári előnyt eredményezett. Ám az ellentámadásból ismét jött a szépítés. A 22. percben Voicu ismét betalált, ám Alen büntetőből ismét szorossá tette a találkozót, sőt a 28. percben kiegyenlített a Héviz. Aztán előbb Savu, majd Voicu találata eldöntötte a mérkőzést. A tornán Savu és Voicu 4-4 gólt szerzett, Magasföldi és Dvéri 3 gólt szerzett.