A Volán nyerte a megyei rangadót

5-2-re győzött az Alba Volán-FeVita a Dunaújvárosi AC otthonában a jégkorong Interliga és bajnoki újabb fordulójában. A szoros és izgalmas mérkőzésen megérdemlten győzött a székesfehérvári gárda. A győzelemhez Majoross 2, Kövér, Kangyal és Fodor 1-1 góllal járult hozzá.

2004.10.09. 12:22 |

Palkovics és Ondrejcik is felépült műtéte után, így bizakodva várták a fehérváriak a péntek esti rangadót. A 4. percben Kangyal révén szerzett vezetést a Volán, majd ót perccel később jött a válasz: Erdősi kerülte meg a kaput, majd a balsaroknál ragadó Budai mellett betalált. Nem kellett sokat várni az újabb találatra. A 11. percben Gröschl tette vissza a korongot Fodornak, aki közelről ismét megszerezte a vendégeknek a vezetést. A harnmad utolsó percében azonban Bali egyenlített.

A második játékrészben csupán egy gól született, a 14. percben Palkovics és Sille lövése is kijött Halmosiról, Majoross azonban pontos volt.

A záróharmad 2. percében Kövér csapata negyedik találatát szerezte meg. Ezt követően mindent egy lapra tett fel a DAC, négy perccel a vége előtt az emberelőnyben játszó hazaiak a kapust is lehozták, így 6 a 4 ellen támadhattak, de így sem tudtak gólt lőni. A végeredményt Majoross állította be, aki egy egyéni akció után mattiolta Halmosit.

Az Alba Volán-FeVita megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat Dunaújvárosban. Palkovicsék kedden este a szlovén Acroni Jesenice együttesét fogadják.