-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
A Vörösmarty Színházban bemutatták a Szentivánéji álom című művet

Nádasdy Ádám szerint:
„A közönség nagyon sokszor a szövegpoénokon nevetett. Ezt azért én örömmel mondom, mert nagyon jól mozognak, nagyon jó volt a díszlet, a kellékek, és ez önmagában is számos komikus pillanatra adott lehetőséget, és mégis nem dominálta túl a szöveget. A szerelmi fájdalom is kijött, meg a végén a mesteremberek, hogy olyan véresen komolyan vették az ő ostobácska előadásukat,
ez nagyon megható volt. Ez kellett ahhoz, hogy – akármennyire is vígjáték – a végén azért az ember megkönnyezi kicsit őket, hogy ilyen marhák, hogy ilyesmiket csinálnak.”
És ahogy Horváth Csaba rendező tervezte, az előadás végül úgy is valósult meg: a testnek lett jelentősége:
„Rengeteg játéklehetőséget ad, abszolút sokmindent lehet eljátszani a testünkkel, ráerősíteni bizonyos helyzetekre. Hellyel-közzel ez a szereposztás megszületett már egy évvel ezelőtt. Amit én beleképzeltem azokba a színészekbe, akik játszanak, az gyakorlatilag változatlan, és affelé is próbálom irányítani a dolgot, hogy így legyen. Főleg itt a négy fiatalról van szó (Hermia –
Ladányi Júlia, Lysander – Krisztik Csaba, Heléna – Ballér Bianka, Demetrius – Andrássy Máté), hiszen ott vannak olyan érzelmi amplitudók, velük történnek meg olyan jellegű karakterváltások, amelyek technikailag is elég komoly igényeket támasztanak a színészek felé. És ami még elég fontos benne, ami mondjuk Oberont és Titániát érinti, a meddőség, a terméketlenség, az hogy milyen világ van körülöttünk, hogy veszekszünk egymással – mondja Oberon (Sarádi Zsolt) és Titánia (Kiss Diána Magdolna), és ezért nem termékeny a föld, és ezért nem vagyunk termékenyek mi a magunk sem.”
További szerepekben Molnár G. Nórát, Kerkay Ritát, Egyed Attilát, Sághy
Tamást, Kuna Károlyt, Kricsár Kamillt, Kelemen Istvánt, Keller Jánost és Rovó
Tamást láthatja a közönség, májusban és júniusban.