-
Középpontban a család
A családok és az édesanyák kerülnek fókuszba ezen a héten a keresztyén egyházak eseményein. A Székesfehérvári Baptista Gyülekezetnél most induló anyaklubban a magabiztos szülőség témakörét járják körbe. A Budai Úti Református Gyülekezet hölgyeknek szól a szombat délelőtti Kotyogóval, míg a katolikus hívek szintén november 16-án 10 órakor a Magyar Szent Család ünnepére gyűlnek össze a Székesegyházban.
2024.11.12. -
XII. Újszövetség maraton
Idén már 12. alkalommal rendezi meg a Vörösmarty Színház az Újszövetség maratont, amely idén új elemmel bővül. A négy evangéliumból gondosan összefésült szövegrészek olvasásával párhuzamosan kézműves foglalkozásokkal és mesesarokkal is várják a családokat, nagyszülőket, barátokat a színházban.
2024.11.12. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12. -
Elismerés a kézműveseknek
Rangos elismeréssel gazdagodott a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. A Szent István Művelődési Házban rendezett ünnepségen átvehették a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának oklevelét a magyar népművészet megőrzéséért.
2024.11.11.
A windsori víg nők - bemutató a Vörösmarty Színházban
A székesfehérvári közönség kitörő lelkesedéssel fogadta a bemutatót a Vörösmarty Színház nagyszínpadán. A korhű díszletet és jelmezeket Kovács Yvette Alida tervezte a középkori hangulatot pedig Szirtes Edina Mókus zenéi mélyítették.
Shakespeare vérbő komédiájának főszereplője Falstaff, a korhely lovag, kinek az a terve, hogy elcsábítsa Windsor városának két gazdag asszonyát, és kiürítse a férjeik pénztárcáját. Ám az asszonyokat sem ejtették a fejük lágyára. A Vörösmarty Színház és a Komáromi Jókai Színház koprodukciója azonban még egyet csavar a történeten, és beleszövi az előadásba a IV. Henrik című színmű egyes részeit, ahol a jövendőbeli V. Henrik még mint herceg víg napokat él pajtásaival.
Az előadás egy korabeli Mefisztó-történetté változik Szikora János rendezésében. Falstaffot, Erzsébet királynő kedvenc Shakespeare-karakterét Gál Tamás, Jászai Mari-díjas színművész, a Komáromi Jókai Színház igazgatója alakítja.
Szikora János a két színház együttműködését példaértékűnek nevezte, melyet az előző évek egyéb közös munkái érlelték meg. Gál Tamás úgy fogalmazott, mindig felüdülés a komáromi közönség számára is, ha a jól ismert társulati tagokon kívül egy másik színház kiváló művészeit is láthatják, valamint a színészeknek is ugyanennyire felszabadító tud lenni, ha másfajta impulzusokat kapnak.
A székesfehérvári közönség kitörő lelkesedéssel fogadta a bemutatót a Vörösmarty Színház nagyszínpadán. A korhű díszletet és jelmezeket Kovács Yvette Alida tervezte a középkori hangulatot pedig Szirtes Edina Mókus zenéi mélyítették.
Erzsébet királynő kedvenc karaktere, Falstaff, Gál Tamás alakításában, több arcát is megmutatja, a komédiáson keresztül a körmönfont lovag képét is megismerhetjük benne. A IV. Henrikből ismerős Herceget, Rikit Balla Barna játssza. A címszereplő windsori nőket Závodszky Noémi és Kiss Szilvia formálja meg, de nem csak Page- és Fordné szerepében, hanem mint fogadós asszonyokként is feltűnnek. Page és Ford urakat, egyben a herceg lovagjait Egyed Attila és Mokos Attila alakításában láthatjuk. További szerepekben: Juhász Illés, mint fogadós; Decsi Edit, aki Sürge asszonyt és Dollyt játssza; Falstaff cimboráit, Bardolfot, Pistolt, és Nymet Szabó Viktor, Bernáth Tamás, és Béhr Márton formálják meg; Fehér Diána Aida Anna Page, továbbá Terka karakterét alakítja; rendőrfelügyelőt, illetve Evans, walesi papot játsszik Kelemen István; Keszeg és Lövő szerepében Andrássy Máté látható; Kevés- és Kopár bíró szerepét Kozáry Ferenc játssza; valamint Fenton / hírnök szerepében Atlasz Barnabás játszik.