-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
A windsori víg nők - bemutató a Vörösmarty Színházban
A székesfehérvári közönség kitörő lelkesedéssel fogadta a bemutatót a Vörösmarty Színház nagyszínpadán. A korhű díszletet és jelmezeket Kovács Yvette Alida tervezte a középkori hangulatot pedig Szirtes Edina Mókus zenéi mélyítették.
Shakespeare vérbő komédiájának főszereplője Falstaff, a korhely lovag, kinek az a terve, hogy elcsábítsa Windsor városának két gazdag asszonyát, és kiürítse a férjeik pénztárcáját. Ám az asszonyokat sem ejtették a fejük lágyára. A Vörösmarty Színház és a Komáromi Jókai Színház koprodukciója azonban még egyet csavar a történeten, és beleszövi az előadásba a IV. Henrik című színmű egyes részeit, ahol a jövendőbeli V. Henrik még mint herceg víg napokat él pajtásaival.
Az előadás egy korabeli Mefisztó-történetté változik Szikora János rendezésében. Falstaffot, Erzsébet királynő kedvenc Shakespeare-karakterét Gál Tamás, Jászai Mari-díjas színművész, a Komáromi Jókai Színház igazgatója alakítja.
Szikora János a két színház együttműködését példaértékűnek nevezte, melyet az előző évek egyéb közös munkái érlelték meg. Gál Tamás úgy fogalmazott, mindig felüdülés a komáromi közönség számára is, ha a jól ismert társulati tagokon kívül egy másik színház kiváló művészeit is láthatják, valamint a színészeknek is ugyanennyire felszabadító tud lenni, ha másfajta impulzusokat kapnak.
A székesfehérvári közönség kitörő lelkesedéssel fogadta a bemutatót a Vörösmarty Színház nagyszínpadán. A korhű díszletet és jelmezeket Kovács Yvette Alida tervezte a középkori hangulatot pedig Szirtes Edina Mókus zenéi mélyítették.
Erzsébet királynő kedvenc karaktere, Falstaff, Gál Tamás alakításában, több arcát is megmutatja, a komédiáson keresztül a körmönfont lovag képét is megismerhetjük benne. A IV. Henrikből ismerős Herceget, Rikit Balla Barna játssza. A címszereplő windsori nőket Závodszky Noémi és Kiss Szilvia formálja meg, de nem csak Page- és Fordné szerepében, hanem mint fogadós asszonyokként is feltűnnek. Page és Ford urakat, egyben a herceg lovagjait Egyed Attila és Mokos Attila alakításában láthatjuk. További szerepekben: Juhász Illés, mint fogadós; Decsi Edit, aki Sürge asszonyt és Dollyt játssza; Falstaff cimboráit, Bardolfot, Pistolt, és Nymet Szabó Viktor, Bernáth Tamás, és Béhr Márton formálják meg; Fehér Diána Aida Anna Page, továbbá Terka karakterét alakítja; rendőrfelügyelőt, illetve Evans, walesi papot játsszik Kelemen István; Keszeg és Lövő szerepében Andrássy Máté látható; Kevés- és Kopár bíró szerepét Kozáry Ferenc játssza; valamint Fenton / hírnök szerepében Atlasz Barnabás játszik.