A ZTE szerzett előnyt a Ligakupában

A labdarúgó Ligakupa elődöntőjében Zalaegerszegen vendégszerepelt az FC Fehérvár. A piros-kékek a Sebők – Vadász, Koller, Horváth G., Mohl – Dvéri, Farkas, Bozic, Csobánki – Sitku, Dajic összeállításban kezdett, s a mérkőzés elején veszélyesebben futballozott. A 38. percben Sitku Illés nem sokkal lőtt a kapu fölé, egy perccel később azonban már pontosan célzott, 10 méterről gurított a jobb alsó sarokba. A fehérvári előnnyel zárult első félidőt követően azonban a ZTE volt aktívabb, s ennek meg is lett az eredménye. Az 53. percben  Meye-t buktatta Vadász a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig biztos lábbal értékesítette a sértett, 1-1. A 70. percben Davidov az alapvonalról kanyarított középre, Botis pedig hat méterről fejelt Sebők kapujába. A hajrá előtt Dajic egyenlíthetett volna, de ziccert hibázott.

2007.10.31. 19:51 |

A labdarúgó Ligakupa elődöntőjében Zalaegerszegen vendégszerepelt az FC Fehérvár. A piros-kékek a Sebők – Vadász, Koller, Horváth G., Mohl – Dvéri, Farkas, Bozic, Csobánki – Sitku, Dajic összeállításban kezdett, s a mérkőzés elején veszélyesebben futballozott.

A 38. percben Sitku Illés nem sokkal lőtt a kapu fölé, egy perccel később azonban már pontosan célzott, 10 méterről gurított a jobb alsó sarokba. A fehérvári előnnyel zárult első félidőt követően azonban a ZTE volt aktívabb, s ennek meg is lett az eredménye. Az 53. percben  Meye-t buktatta Vadász a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig biztos lábbal értékesítette a sértett, 1-1. A 70. percben Davidov az alapvonalról kanyarított középre, Botis pedig hat méterről fejelt Sebők kapujába. A hajrá előtt Dajic egyenlíthetett volna, de ziccert hibázott. A ZTE 2-1-es győzelmével nem ledolgozhatatlan előnyt szerzett a november 14.-i, fehérvári visszavágóra.

ZTE – FC Fehérvár 2-1 (0-1)

Gól: Meye (53.), Botis (70.) ill. Sitku (39.)