-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Aktív és felelős hozzáállás - gyermekvédelemről tanácskoztak
A járványügyi veszélyhelyzet miatt az online térben tartott, keddi fórumon a köznevelési intézmények, óvodák, bölcsődék szakemberei, védőnők, házi orvosok, házi gyermekorvosok, szociális alapszolgáltatásban résztvevő intézmények képviselői, az Önkormányzat és a Kormányhivatal illetékes szakemberei, valamint a szociális célú civil partnerek egyeztettek az aktuális kérdésekről, feladatokról.
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ önállóan működő Család- és Gyermekjóléti Szolgálat szakmai egységének feladata, hogy figyelemmel kísérje a településen élő családok, gyermekek, személyek életkörülményeit, szociális helyzetét, gyermekjóléti és szociális ellátások, szolgáltatások iránti szükségletét, gyermekvédelmi vagy egyéb hatósági beavatkozást igénylő helyzetét. Ennek érdekében a gyermek veszélyeztetettségét, illetve a család, a személy krízishelyzetét észlelő és jelzőrendszert működtetnek.
Az észlelő és jelzőrendszeri munka leghatékonyabb eszközei: esetmegbeszélések, esetkonferenciák, szakmaközi megbeszélések és az éves gyermekvédelmi tanácskozás.
A járványhelyzet miatt, a tavalyihoz hasonlóan, az online térbe helyezett program közel száz résztvevőjét Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte. Mint mondta, a járvány miatti folyamatos munkavégzés, a zárások, a kapcsolattartás kezelése, a jelzőrendszer működtetése komoly feladatot jelentett a tavalyi évben is. „Az ellátottak esetében nemcsak a betegség, hanem annak fizikai és lelki következményei is kihívás elé állították a rendszert. Városunk büszke a szociális ellátás területén dolgozó szakemberekre, akik az elmúlt év kihívásaiban is helyt álltak. Sok tapasztalattal lettünk gazdagabbak, amelyeket a jövőben hasznosítani tudunk majd.” Az alpolgármester hozzátette, a gyermekvédelem tekintetében az Alba Bástya szakembereivel a Székesfehérvári Érzékenyítő Programhoz hasonlóan, szeretnének egy olyan sorozatot elindítani, amellyel a koronavírus okozta mentális problémák feldolgozásában segítenének a gyermekeknek.
Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője az elmúlt évről szóló értékelőjében kiemelte, a Covid-19 vírus miatt a tavalyi év nem hasonlítható az „első” covid időszakhoz, de az észlelő- és jelzőrendszert ez az év is komoly próba elé állította.
Az együttműködéseket, a kapcsolattartást teljes részben személyesen, részben az online térben tudták megvalósítani, igazítva a járványügyi szabályozásokhoz. „A jelzések száma a korábbi, 2017-2020. évekhez képest lineárisan csökkenő tendenciát mutat, mely szintén a vírushelyzet és annak lassítása, megfékezése mentén hozott védőintézkedések következménye. A veszélyeztetett gyermekek száma 2017 óta először mutatott növekvő tendenciát a tavalyi évben, mely kialakulásában a gyermekek lelki, mentális nehézségei, a családok járvány miatti terhei rajzolódnak ki.” A jelzőrendszeri tagoknak minden évben, így most is kiküldtek egy dokumentumot, amelyen értékelhetik a tevékenységüket, az eltelt egy évet, és megfogalmazhatják a véleményüket, javaslatokat tehetnek a jövőbeli együttműködésre. A jelzőrendszeri tagok döntő többségében pozitív véleményt alkottak a szolgálatról és építő jellegű javaslatokat fogalmaztak meg. A központ vezetője szólt arról is, hogy a szakmai munkát nagyban elősegíti az Alba Bástya Központ épülete, amelybe 16 telephelyről költöztek be az elmúlt évben a szakami egységek. A jövő terveiről szólva a revitalizálást, az észlelés-jelzőrendszeri tagok támogatását, a partnerség gondozását, erősítését emelte ki.
Az évértékelőt követően a tanácskozás Farnas István A gyermekekre leselkedő veszélyek jeleinek felismerése című előadásával folytatódott. A RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia intézményvezetője a szenvedélybeteg ellátásban szereztt tapasztalatok alapján a függőség kialakulásának folyamatát mutatta be röviden.
Dr. Kincses Zsolt Dávid, a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztály főosztályvezetője összefoglalójával zárult a keddi tanácskozás. Mint mondta, aktív és felelős hozzáállás, kooperációs együttműködés jellemzi a szociális területet, a jelzőrendszeri kapcsolatok kimagaslóan teljesítenek. Példa- és mintaértékű az együttműködés a szakmai szervezetek között, de mindig van mit tenni. A járvány megfelelő alapot teremtett arra, hogy a szociális munka láthatóvá vált, és jól működik a minőségi értékközvetítés, érdekérvényesítés. A főosztályvezető komoly eredménynek nevezte a jubileumi jutalom bevezetését, amellyel Székesfehérvár kifejezi megbecsülését a szakemberek irányába.