-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Az ünnepélyes alapkőletétellel megkezdődött a kórház új belgyógyászati tömbjének építése
Az alapkövet és az időkapszulát kedden Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter, dr. Juhász Roland állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár, Vargha Tamás országgyűlési képviselő, dr. Cser-Palkovics András polgármester és Prof. Dr. Bucsi László főigazgató közösen helyezte el.
"Székesfehérvárra szegeződik az ország szeme ezekben a napokban, hiszen megnyílt a Királyok és szentek kiállítás, ami az emberi lelket gyógyítja, emeli fel, ma pedig egy olyan beruházást jelentünk be, ami a székesfehérvári kórház fejlesztésének egyik legfontosabb pontja" - hangsúlyozta beszédében Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter, aki arról is szólt, hogy a kormány mintegy 500 milliárd forintot fordított a vidéki egészségügy fejlesztésre. A Modern Városok Program keretében megvalósuló székesfehérvári kórházfejlesztéssel kapcsolatban kiemelte, hogy mintegy 11,5 milliárd forintból valósul meg az új belgyógyászati tömb, amely régi, amortizálódott épületek helyét veszi át. Az új tömb 6000 négyzetméteren, három szinten ad helyet a pulmonológiának, a felnőtt és gyermek infektológiának és onkológiának. Ez utóbbi kapcsán felidézte, hogy 35 évvel ezelőtt az onkológia egyetlen vizsgálóhelyiséget jelentett a fehérvári kórházban, ahol elemi diagnosztikai és terápiás kezelések feltételei is hiányoztak. Az új beruházással kapcsolatban elmondta, hogy a megépülő új tömbben emeletenként szeparálják el a különböző profilokat, ugyanakkor ezt a tömböt a függőhíd összeköti majd a sürgősségi ellátó egységgel és a diagnosztikai tömbbel is. "Mindez ez azt jelenti, hogy a betegek ellátása lényegesen gyorsabb és biztonságosabb lesz" - emelte ki a miniszter.
Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője felidézte, hogy 12 évvel ezelőtt, amikor a székesfehérváriak bizalmából először lehetett a város országgyűlési képviselője, tudta, hogy a legfontosabb feladata az lesz, hogy minél előbb stabilizálni kell a Szent György Kórház helyzetét, és fejleszteni az ellátó rendszerét. Hozzátette, hogy különösen nagy szükség volt erre azért is, mert 2010 előtt a fejlesztési tartalék listák végére sem került fel a fehérvári kórház. "Azóta sokat tudtunk közösen előre lépni, ennek egyik csúcspontja volt, amikor 2015-ben a kórház fejlesztésének első ütemét adtuk át: ekkor készült el mintegy 8,1 milliárd forintból egy közel 6000 négyzetméteres kórházi tömb. Most egy másik nagyszabású fejlesztésnél vagyunk, annak első lépésénél, hogy 2023 végére feszített tempóban elkészüljön a több mint 11 milliárd forintból megvalósuló új belgyógyászati tömb" - mondta el Székesfehérvár országgyűlési képviselője.
„Miden ilyen fejlesztés szívét alapvetően azok az emberek adják meg, akik a kórházban dolgoznak. Az intézmény szakmai munkáját ezekkel az infrastruktúra fejlesztésekkel tudjuk támogatni.” – kezdte köszöntőjét dr. Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, a város segítségére minden időben számíthat a kórház, hiszen rengeteg olyan dolgot tesznek közösen, amelyek a régió egészét meghatározó egészségügyi ellátás fejlesztését jelenti. Emlékeztetett: bár a kétezres évek elején a fehérvári kórház máig érthetetlen módon kimaradt a Pólus Programból, 2010-től a város és a kórház vezetői az országgyűlési képviselőkkel közösen azon dolgoztak, hogy ezt pótolni tudják, és azt a két hiányzó tömböt, és annak teljes eszközparkját meg tudják valósítani. Ennek egyik eleme volt a 2014-ben átadott központi műtő és intenzív részleg, a másik elem építése most kezdődik el. Székesfehérvár Modern Városok Programjának keretében. E program tette lehetővé a parkolóbővítést és a légtechnikai korszerűsítést azokban az épületekben, ahol erre már nagy szükség van. A polgármester beszéde végén egy kéréssel fordult a szakemberek felé: „A kórházzal közösen, sok egyéb mellett van még egy közös kihívásunk: az ápolási osztály épületének felújítása. A Modern Városok Program keretében látjuk azt a forrást, amelynek az átcsoportosításával, és ehhez kérem a minisztérium támogatását, a város segítheti majd ennek a beruházásnak a megvalósítását.”
Dr. Juhász Roland, az állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár szólt arról, hogy az emberélet az elmúlt évszázadokban az orvostudománynak köszönhetően még becsesebb lett. Az orvoslás ma már életek millióit menti meg világszerte. Korábban végzetes betegségek váltak kezelhetővé, egykor szenvedésre ítélt emberek kaphatják vissza a minőségi életbe vetett hitüket. „A magyar gyógyítók és ápolók szakértelme világszínvonalú. Munkájukat támogatva igyekszünk folyamatosan fejleszteni az infrastruktúrát és az ehhez tartozó eszközparkot.” Hozzátette, a székesfehérvári kórházban megvalósuló fejlesztés optimalizálja a betegellátást, hatékonyabbá teszi az orvosok munkáját. Az energetikai fejlesztéseknek köszönhetően a kórház működtetése is költséghatékonyabb lesz