Alapszakasz-győztes a Szombathelyen is remekül játszó Alba Fehérvár

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén idegenben is végig kézben tartotta az irányítást az Alba. A Szombathely csak felzárkózni tudott időnként, de mindig volt a Fehérvárban, aki húzta a többieket is, a remek egyéni teljesítmények között élre kívánkozik Keller Ákosé és a csereként is igen eredményes Juhos Leventéé. A végjátékban is higgadt maradta  remekül védekező Alba, s győzelmével megnyerte az alapszakaszt. Az egész idényben csak 5 vereséget szenvedtek el Hollisék, jár az elsimerés az eddigiekért - jöhet a középszakasz!
Szova-Trend Optika Szombathely - Alba Fehérvár 72-77
2013.03.02. 23:01 |
Az alapszakasz utolsó mérkőzésén idegenben is végig kézben tartotta az irányítást az Alba. A Szombathely csak felzárkózni tudott időnként, de mindig volt a Fehérvárban, aki húzta a többieket is, a remek egyéni teljesítmények között élre kívánkozik Keller Ákosé és a csereként is igen eredményes Juhos Leventéé. A végjátékban is higgadt maradta remekül védekező Alba, s győzelmével megnyerte az alapszakaszt. Az egész idényben csak 5 vereséget szenvedtek el Hollisék, jár az elsimerés az eddigiekért - jöhet a középszakasz!
Sok néző, kitűnő hangulat fogadta a csapatokat - miután a hazai pályán félelmetes (átlagban 97 pontot dobó!) Szombathely a héten 88 ponttal verte a Debrecent, érthető, ha a vasi szurkolók bíztak az újabb sikerben. Ami nekik felsőházat ért volna. Ennek megfelelő motiváltsággal kezdtek a sárga-feketék, és vezettek is az első negyedben 14-7-re, de itt magához ragadta a kezdeményezést az Alba. Bár Zagorac jól élt a palánk alatt, hamar kiderült, fehérvári részről is van remek formában lévő center. Keller Ákos remekül élt a játékkal, visszatett, behúzott, bepöcizett labdái sorra pontokat értek, nem tudták tartani. Neki és a kintről higgadtan tüzelő Moore-nak volt köszönhető, hogy fordítottunk, sőt, már az első negyedet megnyugtató előnnyel zártuk.
Bár a nyugalom mint olyan nem nagyon volt jellemző a meccsre. A fehérvári kispad ellen technikait ítéltek, de a hazai szurkolók közt is akadt, aki teljes és jelentős fizikai valójával próbált nyomatékot adni nemtetszésének, egyszer a bírók, máskor valamelyik fehérvári játékos felé. Volt dolguk a biztonságiaknak. De olyan jól végezték, mintha az Alba "biztonsági erőitől" tanulták volna - merthogy a fehérvári elhárítás is remekül működött a pályán. S miközben a Falco ritkán jutott helyzetig, a vendégeknél Juhos, Szabó,Wood is demoralizáló kosarakkal jelentkezett. A túloldalon csak Willnek ment a dobás, főleg, ha tisztán hagyták őt a fehérváriak.
Nagyszünet előtt a Hollis-Zagorac affér, fordulás után pedig egy remek hazai kezdés hergelte a publikumot. Miután felzárkózott a kát hármast is bevágó Falco, Dzunics mester időt kért, a csapat pedig jól reagált. Visszaállt a szünetbeli különbség és nem is nagyon változott, továbbra is inkább a fehérvári akarat érvényesült. Gondot csak a személyik okoztak, Smith-nek hamar összejött a négy, majd a remeklő Kellert is le kellett cserélni. De a harmadik negyed utolsó másodperceiben Moore labdát csent és ziccert dobott, ezzel ismét 11 lett a két csapat között, ráadásul a záró játékrészben majdnem öt percig egyetlen pont sem esett.
A kosárlabda persze attól szép játék, hogy innen is lehet szoros végjátékot "csináni", bár reménykedtünk, az Alba elkerüli. Nem sikerült, mert Will újra megszórta magát, közben pedig a másik oldalon semmi nem akart beesni. A szombathelyiek már az egyenlítésért támadhattak, de a döntő pillanatokban megint a jó vendégvédekezés döntött: kiszaladtak a támadóidőből Kálmánék. Az utolsó percek szerzett labdáit pedig nagyon megbecsülték Juhosék, amikor muszáj volt, a büntetőket is bedobták, így higgadt, jó játékkal sikerült megnyerni a nagyon fontos mérkőzést. Bár a többi eredmény úgy alakult, hogy akár vereséggel is alapszakasz-első lett volna az Alba Fehérvár, mégis jobb érzés így, egy idegenbeli rangadó megnyerésével zárni a szezon kitűnően sikerült első részét!
(Fotók: bb1.hu)

Szova- Trend Optika Szombathely - Alba Fehérvár 72-77 (19-28, 16-18, 23-23, 14-8)

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely: Kálmán 17/6, Simon 2, Will 21/18, Ivosev 10/3, Zagorac 14/6 Csere: Stafford 2, Harazin 4, Váradi 2, Szanati -

Alba Fehérvár: Moore 10/6, Wood 14/6, Hollis 5, Szabó Zs. 13/9, Keller Á. 19 Csere: Supola 2, Juhos 12/9, Smith 2, Bódi -, Lekli -