-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Alba Bástya Központ - jövő áprilisra készül el a korszerű, összevont intézmény
A társadalmi összetartozás erősítése érdekében a fejlesztés célja a helyi szinten elérhető, megfizethető, fenntartható és magas színvonalú önkormányzati közszolgáltatások biztosítása a szociális alapszolgáltatás területén, megteremtve a szolgáltatásnyújtás megfelelő infrastrukturális feltételeit. A helyi szintű humán közszolgáltatások megújítása hozzájárul a lakosság foglalkoztathatóságának javításához, az életkörülményekben rejlő területi különbségek mérsékléséhez, illetve a társadalmi összetartozás erősítéséhez.
Az építkezést sajtónyilvános bejáráson nézte meg dr. Cser-Palkovics András polgármester, Tisztl Henrik intézményvezető és Halenár István, a kivitelező SHS Építő Kft. ügyvezetője.
Korábban a Kodolányi János Főiskola használta az Irányi Dániel utca 4. számú, utcafronti épületet, amely hosszú évek óta üresen és kihasználatlanul állt. Az önkormányzati tulajdonú ingatlan mostani fejlesztésének eredményeként a szociális ellátások – elsősorban a magasabb szükségletű célcsoport ellátásának – minősége jelentősen javul. A már működő szolgáltatások a város számos pontján található irodákból, helyiségekből egy összevont intézménybe kerülnek, egyedül a Sütő utca 12. szám alatti központi iroda marad a helyén. Létszámbővítésre is lesz lehetőség, a jelenleg 74 fős dolgozói létszám 80 fölé emelkedik az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban.
Tisztl Henrik, a központ vezetője arról beszélt, hogy az egy helyen történő működés szakmai és minőségbiztosítási szempontból is nagy és pozitív előrelépést fog jelenteni. Az új épület lehetőséget ad arra, hogy az észlelő- és jelzőrendszeri koordinatív munkát még jobban megerősítsék, szakembereket hívjanak meg előadóként, támogató környezetet alakítsanak ki az egyszemélyes elbeszélgetésekre, a közösségi, csoportszintű és családi konzultációkra. Jelentősen megkönnyíti majd a szakmai munkát, hogy a társintézmények – a Gyámhivatal, a Munkaügyi Központ és a Kríziskezelő Központ – a közelben vannak.
Halenár István, a kivitelező SHS Építő Kft. ügyvezetője elmondta, hogy az épületet szerkezetkész állapotig szétbontják, majd teljesen megújítják műszaki és energetikai szempontból is. Lesz új villamos- és fűtésrendszer, tetőszerkezet, a pinceszint vizesedése azonban komoly kihívást jelent műszaki szempontból. Az épületet teljes egészében akadálymentesítik.
Az Alba Bástya Központ részére az ügyféltér és a hozzá kapcsolódó helyiségek kialakítása a földszinten történik, ügyfélforgalom csak itt lesz. Az emeleten a Központot kiszolgáló igazgatási, üzemeltetési funkciókat ellátó személyzet kerül elhelyezésre, valamint a szakmai munkát végzők is az emeleti „office” részlegben fognak dolgozni.
Az épületben a terepszintről indulva, félemelet magasságig emelkedve található egy kb. 100 fős nagy előadóterem, mely a fejlesztés után is megtartja funkcióját, biztosítva ezzel a havi rendszerességgel megtartandó kisebb-nagyobb konferenciák, előadások, járási értekezletek, jelzőrendszeri szakmaközi megbeszélések, megyei módszertani fórumok, éves gyermekvédelmi tanácskozások helyszínét.
Az épület felújításán túl új eszközök, a bútorok jelentős része (pl. terek otthonos berendezése, irodai bútorok), berendezési, felszerelési tárgyak, IKT eszközök (pl. asztali számítógépek, laptopok, projektor) beszerzését; a külső terekhez kapcsolódó új tárgyi eszközök (játszóeszközök) beszerzését; valamint új járművek beszerzését kívánják megoldani.
A projekt keretében kettő gépjárművet szereztek be, melyeket az Alba Bástya Központ már múlt évben használatba vett és az idei évben hat darab kerékpárt is vásárolnak. A projekt a tervek szerint 2021. április 30-ig fejeződik be.