Alba győzelem a FIBA Európa Kupában a bolgár bajnok ellen

Szerdán este hazai pályán győzelemmel kezdte meg szereplését az Alba Fehérvár a FIBA Európa-kupa első csoportkörében. A vendégcsapat a a bolgár bajnokság előző évadának aranyérmese, a Rilski Sportist volt. Az Alba Jeriah Horne vezetésével 100-88-ra nyert.
2024.10.09. 20:58 |

Alba Fehervar - Rilski Sportist 100 - 88 (30–17, 22–20, 33–21, 15–30)

Az Alba a David, Krivacevic, Filipovity, Jeriah, Vojvoda kezdő ötössel lépett pályára, és már az első negyed végén jelentős előnyt szerzett, 30-17-re vezetett. A félidőben 52-37 volt az állás, az Alba legjobbjai David és Jeriah voltak. A harmadik negyed végén 85-58 állt az eredményjelző táblán, a játékrész végén Vojvoda és Filipovity vitte a vállán a csapatot, a vendégek legveszélyesebb játékosa pedig Chavdar Kostov volt.

Az utolsó negyed első perceiben Jeriah Horne triplája adta meg az alaphangot, ez után azonban a bolgár csapat percei következtek, előbb Aleksandar Georgiev szórt egy hárompontost, majd Laquincy Rideau szerzett gyorsan 5 pontot a vendégeknek.Marko Filipovity triplája ezután nagyon kellett. Az Alba 100. pontját Marko Krivacevic dobása jelentette, ekkor a vendégek 77 pontnál jártak. A negyed vége egyértelműen a bolgároké volt, 11 pontot szereztek, míg az Alba megállt a kerek száz pontnál. A győzelem és a 12 pontos előny azonban így is meglett a fizikailag erős, verekedős, kellemetlen ellenfél ellen.

Alejandro Zubillaga: "Először is köszönöm a közönségnek, hogy megint mellettünk álltak, sok mérkőzést játszunk, szükség van az energiára, amit kapunk tőlük. Úgy gondolom, jól teljesítettünk, az utolsó negyedben akadtak csak problémáink. Huszonegy gólpasszt gyűjtött a csapat, ez jelent valamit, sikerült jobban elosztani a labdát támadásban, erről sokat beszéltünk az elmúlt két napban. Úgy gondolom, fejlődünk, de még mindig kell idő, hogy jobban összeszokjunk. Mostantól a szombati bajnokira készülünk, nehéz feladat vár ránk Pécsen."