-
Így zárta az évet a Szabad Színház
Idén is több, mint 10.000 néző találkozhatatott színházban, nagyrendezvényeken, szabad téren, ünnepségeken, könyvbemutatókon, művelődési házakban a Szabad Színház társulatának tagjaival. A társulat idén kapta meg a Pro Theatro díjat is.
2024.12.30. -
Pesovár népzenei verseny
A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ a 2024/2025-ös tanévben ismét megrendezi a Pesovár Ferenc Gyermek- és Ifjúsági Népdaléneklési és Népzenei Versenyt Fejér vármegyei iskolai, vagy iskolán kívüli csoportok és szólisták számára 6-tól 24 éves korig. A jelentkezési határidő 2025. január 17., péntek.
2024.12.30. -
Elindult a Szentév
A Szent Imre templomban kezdődött ünnepi szertartások után körmenetben érkeztek meg az egyházmegye papjai és a hívek a Szent István Székesegyházba. A Szentatya szándéka szerint Szent Család vasárnapján nyílt meg a jubileumi Szentév.
2024.12.29. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19.
"Alba Regia a mi városunk" - útjára indul a történelmi vetélkedő
Kedden délután nyitották meg a város könyvtárai és a Megyei Művelődési Központ által szervezett „Alba Regia a mi városunk” című vetélkedősorozatot. Az iskoláknak meghirdetett történelmi időutazás a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár gyermekkönyvtárában (Bartók Béla tér) kezdődik február 4-én fél háromkor. A várostörténeti sorozat megnyitóján a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, egy a Philipstől kapott házimozi rendszert ajándékozott a Budai Úti Könyvtárnak. Az eseményen ott volt a Philips székesfehérvári gyárának igazgatója is.
ALBA REGIA, A MI VÁROSUNK vetélkedősorozat programja:
1.foglalkozás:
Székesfehérvár, a királyi szék városa, koronázó város
(Szent István király élete, koronázási jelképek, Bazilika, Romkert)
Helyszín: Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár gyermekkönyvtára (Bartók Béla tér) Időpont: 2005. február 4. péntek 14.30 - kb. 17.30-ig.
2.foglalkozás:
Lovagkor Fehérváron. Székesfehérvár Nagy Lajos király idejében.
Helyszín: Városi Könyvtár Sziget úti tagkönyvtára (Sziget út 1. Általános Iskola) Időpont: 2005. február 26. szombat 9 – 12-ig.
3. foglalkozás:
Székesfehérvár a török hódoltság idején
Helyszín: Városi Könyvtár Budai úti könyvtára (Budai út 44-46.) Időpont: 2005. március 12. szombat 9 – 12-ig.
4. foglalkozás:
Székesfehérvár, a barokk város
Helyszín: Városi Könyvtár Mészöly Géza úti tagkönyvtára (Mészöly G. út 1. Garzonház) Időpont: 2005. április 9. szombat 9 – 12-ig.
5. foglalkozás:
Reformkor és szabadságharc
Helyszín: Városi Könyvtár Széna téri tagkönyvtára (Széna tér 16.) Időpont: 2005. április 30. szombat 9 – 12-ig.
6. foglalkozás:
A dédszülők, nagyszülők városa… Fehérvár nagyvárossá fejlődése
(A résztvevő gyerekek a foglakozást megelőzően élménybeszámolót, riportokat készítenek családjuk, ismerőseik körében a régi fehérvári életről; a foglalkozáson ezek felhasználásával beszélünk a közelmúlt városáról; majd megismerkednek egy mai nagyüzem: a KÖFÉM munkájával.) Helyszín: Aranybulla Alapítványi Könyvtár (KÖFÉM lakótelep 1.) Időpont: 2005. május 7. szombat 9 – 12-ig.
7. foglakozás:
Székesfehérvár jövője. Székesfehérvár és az Európai Unió
Helyszín: Városi Könyvtár Zsolt utcai tagkönyvtára (Zsolt utca 34.) Időpont: 2005. május 28. szombat 9 –12-ig.
+1 foglalkozás:
A rendezvénysorozat lezárása, a résztvevők és segítőik jutalmazása a Fehérvári Vigasságok Napján. Helyszín: Városház tér, Időpont: Várhatóan 2005. szeptember 24.
A foglalkozásokat rövid tájékoztató beszélgetés, előadás vezeti be, ezt követően sok-sok érdekes könyvtári játék segítségével ismerkednek a gyerekek a korral, majd játszóházzal zárják az élvezetes, élményt és ismereteket egyaránt adó programot. Tavasszal közös látogatást terveznek a Romkertbe, a Babaházba, a Palotavárosi Skanzenbe is. A szervezők remélik, hogy a foglalkozássorozat segítségével a résztvevő gyerekek alaposabban megismerik azt a várost, amelyben élnek, érzelmileg is jobban kötődnek majd hozzá, megértik és átérzik, hogy tevékeny résztvevői és tehetségük, szorgalmuk alapján alakítói, fejlesztői is lehetnek a város életének.
A rendező intézmények: Városi Könyvtár, Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár, Aranybulla Alapítványi Könyvtár, Fejér Megyei Művelődési Központ. Érdeklődni a Városi Könyvtárban lehet a22/329-439-es telefonszámon.