Elmaradt a nagy csata, simán megverte az Alba Fehérvár a Paksot

Első hazai rangadóját játszotta az Alba Fehérvár a kosárlabda-bajnokságban. A Paks ellen remek első félidőt produkáltak Vojvodáék, majdnem ötven pontot dobtak és védekezésben is az ellenfél fölé nőttek. Több mint hússzal vezettek szünetben, ez pedig bőven elég is lett a meccs megnyerésére. A remekül védekező Alba szünet után is megőrizte előnyét és a vártnál könnyebben húzta be a rangadót.
2020.12.12. 18:57 |

Jól kezdte a rangadót az Alba, Vojvoda klasszis megoldásai után 8-2-re vezetett, hamar időt is kért Dzunics Braniszlav. A vendégeknél Lóránt, az Albában Turner volt a hiányzó kulcsember, utóbbi távollétében leginkább Curry hozta fel a labdát. A fehérvári játékosként anno bajnok Shepard törte meg a vendégek gólcsendjét, de így is kilenccel vezetett az Alba. Balsay És Takács Martin egyszerre volt pályán a fiatalok közül, próbálta pihentetni is kevés „felnőtt” játékosát Forray Gábor. Nagyon nem ment a dobás a Paksnak, hét perc alatt csak négy pontig jutott. Az Alba jó büntetőzött, tizenhattal is vezetett, a negyed utolsó percében aztán ezen tudott kicsit csökkenteni az ASE.

A második negyed elején egy percig nem esett kosár, Ahmad nagy zsákolása változtatott ezen. Davis erőszakos kosara után már 29-11 volt, megint időt kért a paksi tréner. Hiába, Curry triplát dobott és húsz fölé ment a különbség. A vendégeknél Gulyás volt az egyetlen, akinek sikerültek a dobásai. Lukács gyönyörű, gyűrű alatt átvitt dobása mutatta a tehetségét, Davis pedig már az ötödik Alba-triplát emelte be. 41-18 után kicsit több lett a hiba a fehérvári játékban mindkét palánk alatt, amit hat dobott ponttal büntetett a Paks. Curry betörés utáni óriási zsákolása demoralizálta a vendégeket, Lukács indításból volt eredményes, és szünetig majdnem ötven pontot dobott az emellett jól is védekező Alba Fehérvár.

Sok rádobás, kevés kosár – így kezdődött a harmadik negyed, aztán Vojvoda kintről betalált. A vendégeknél inkább palánk alatt volt erre esély, Eilingsfeld küzdött meg érte, és Shepard is közelről volt eredményes így mínusz huszonötről közelebb jött a Paks. Zónavédekezéssel is próbálkozott Dzunics, de a szerencse is az ellenféllel volt, Takács Martin palánkos triplájánál mindenképpen… Sok eladott labda volt mindkét oldalon, de ezekből csak az Alba büntetett, a korábbi fehérvári sikeredző joggal kérte számon csapatán a koncentrációt. Omeneka visszatett labdájánál huszonhat volt a különbség. Ez nem tett jót a figyelemnek, a negyed végén sok hiba volt a játékban, triplákkal zárkózott és megnyerte a játékrészt az ASE.

A negyedik negyedet azonban 6-0-lal kezdte az Alba, és mivel sok elrontott akció jött mindkét részről, nem maradt esélye a bravúros fordításra a Paksnak. Vojvoda eredményes és önzetlen is volt, hatodik gólpasszát is kiosztotta. Davis 2+1-es akciójával már nyolcvannál járt az Alba, és még több mint három perc hátra volt. A védekezés legalább olyan fontos volt a magabiztos sikerben, mint a dobások, a Dzunics-féle rohanós játékot végig remekül semlegesítették a hazaiak. Az utolsó két percben a fiatalokat küldte be Forray Gábor, de nem volt jelentősége, hogy az utolsó kosarakat a Paks szerezte. Sima, megérdemelt győzelmet aratott az Alba Fehérvár, a debreceni meccs után ismét kevés kapott ponttal.

Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 81-64 (25-11, 24-17, 17-20, 15-16)
Alba: Curry 13/9, Vojvoda 20/6, Lukács 6, Davis 19/6, Ahmad 16. Csere: Omenaka 4, Takács Ma 3/3, Takács Mi., Balsay, Kass.