Albacomp győzelem az Atomerőmű elleni első meccsen

Az Albacomp saját közönsége előtt 13 ponttal verte szombaton az Atomerőmű együttesét a férfi kosárlabda NB I elődöntős párharcában. Huszonkét másodperccel a negyed vége előtt még mindössze két pontos előnynél kért időt Dzunics mester, a végére azonban a fáradni látszó vendégeknek minden erejükre szükségük volt, hogy meccsben tudjanak maradni.
Albacomp – Atomerőmű SE 91–78 (23–14, 21–26, 21–14, 26–24)
2011.04.24. 09:35 |

Alba Regia Sportcentrum, 2100 néző
V.: dr. Valovics, Hegedűs, Török (Major)

Albacomp: SIMON B. 13, HANGA 17, CROCKER 23/9, Keller 8, Jones 11. Csere: Madár 4/3, Hollis 4, Hendlein 7/3, Bódi 3/3, Kertész 1, Antal -.

ASE: Mészáros 3/3, Hodges 8, Vojvoda -, JOHNSON 15/9, SALES 24/6. Csere: Körtélyesi 7/3, Kovács Á. 5/3, Pavlik 10/6, Tóth P. -, Farkas 4.

Ian Johnson talált először a fehérvári gyűrűbe a közel teltházas mérkőzésen. Tony Crocker-től jött a válasz és a vezetést jelentő pontok. Megpróbált ellépni az Alba már a mérkőzés elején, de a Paks az első próbálkozásokat vissza tudta verni, mert a kritikus pillanatokban rendre bementek a dobások. Az Alba rohamok azonban nem akartak szűnni. Újra és újra támadásba lendült a fehérvári alakulat, mígnem a negyed második felében a lehengerlő támadások szoros védekezéssel párosultak, így az eredmény sem váratott magára. 23-14 lett az első negyed vége.

Nem változott a játék képe a második etap elején, az Albacomp tovább növelte előnyét. Horváth Imre időkérését követően viszont éledezni kezdett a Paks. Pontosabb támadásokat vezetve öt pontra zárkóztak a vendégek. Ádáz küzdelem vette kezdetét a pontokért. Jan Pavlik hárompontosaival pedig nagy léptekben haladt az ASE az egyenlítés felé vezető úton. Huszonkét másodperccel a negyed vége előtt mindössze két pontos előnynél időt kért Dzunics mester. A paksi támadást elhárítva Hanga szerezte a negyed utolsó kosarát, beállítva ezzel a félidei 44-40 es eredményt.

”Öltözőben hagyta magát” az Alba a szünet utáni első percekben. Ezt kihasználva Ian Johnson először távolról, majd a következő támadásban büntetőkből már a vezetést is megszerezte csapatának. A következő percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Dobópárbaj vette kezdetét, melyből az Albakomp került ki győztesen hét pontos vezetéssel. Horváth Imre kért időt csapatának. Az időkérést követően gyors, agresszív támadásokba kezdett a vendég együttes melybe sok hiba csúszott, elősegítve a hazaiak gyors és eredményes letámadásait. A harmadik negyed vége 65-54 lett.

A mérkőzés folyamán még nem látott tűzzel és energiával vezette támadásait az Albacomp a negyedik negyed elején. Úgy hatoltak át az Paks védelmén, mint kés a vajon. A fáradni látszó vendégeknek minden erejükre szükségük volt, hogy meccsben tudjanak maradni. Ez azonban nem sikerült az erejével elkészülő Atomerőmű SE csapatának Az utolsó percekben jelentős Albacomp vezetésnél, már a fiataloké volt a játéktér mindkét oldalon. Az első meccset megérdemelten az Albacomp nyerte 91-78 as végeredménnyel.

Braniszlav Dzunics, az Albcomp edzője: Ezen a mérkőzésen is sok energiával és nagy szívvel küzdöttek a fiuk. A befektetett energia gyümölcse most is beérett, és magabiztosan hoztuk az első mérkőzést. 1-0 semmi más…megyünk tovább!