Albacomp - nagy csatában megvan a második győzelem

A Falco többször felzárkózott, de az Albacomp nagyon akarta a sikert. A szakállasodó Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzőjeúgy nyilatkozott a mérkőzés után után, hogy nagyon sok energiával játszottuk ezt a meccset. Minden elismerésem játékosaimat és remek közönségünket illeti. Nagy hangulatot teremtettek nekünk, amiben nem maradhatott el a siker. Folytatás és remélhetőleg befejezés hétfőn Szombathelyen.
Albacomp – Falco-SZOVA KC Szombathely 82–69
2011.04.16. 08:09 |
A Falco többször felzárkózott, de az Albacomp nagyon akarta a sikert.
Albacomp – Falco-SZOVA KC Szombathely 82–69 (23–21, 24–14, 11–18, 24–16)

Az Albacomp hozta el a labdát a feldobás után, de nem tudta ponttá váltani, nem úgy, mint Gosa a másik oldalon, aki egyből egy hárompontossal köszönt a fehérvári gyűrűbe. Nem kellett azonban sokat várni hazai oldalon, a harmadik percben már vezetett a hazai csapat. Crocker hárompontosaival hat pontra növelte előnyét az Alba, mégis Dzunics mester kért időt. Az időkérés után Crocker ismét három pontot szerzett igaz ezúttal büntetőkből. Ezután Hanga asszisztjából Jones dobott egy ziccert, amivel már tíz pont volt az előny. Az utolsó percekben elhaltak az Alba támadások a szombathelyi gyűrű alatt, Gosa és Doyne viszont hárompontosokkal találtak be, így az első negyed szorosra sikerült.

A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Volt izgalom bőven, ami igazi rangadóhoz méltó hangulatot teremtett a csarnokban. A negyed második felében aztán remek védekezésének köszönhetően ismét lendületet vett az Albacomp, és a szünetig meg sem álltak a 47-35-ös vezetésig.

Rövidzárlattal jöttek ki a hazai játékosok a második félidőre, ami több mint hat percig tartott. Ennyi idő kellet ugyanis az első hazai kosárhoz. A Falco közben elfogyasztotta a hátrányt így ismét szoros ki-ki meccset játszhattak a csapatok. A negyed második felében ismét a fehérvári akarata érvényesült, így 58-53-mal zárták a harmadik etapot a csapatok.

Óirási lendülettel kezdődött az utolsó negyed, mintha a mérkőzés kezdődött volna. Sok hibával játszottak a csapatok, talán ebből lehetett látni egyedül a fáradtságot. Egy picivel jobban koncentrált ekkor a hazai csapat, mert a mérkőzésen ekkorra harmadszor harcolt ki tíz pontos előnyt. Jonathan Jones ezekben a percekben extázisban játszott, és egymás után háromszor is a gyűrűbe csimpaszkodhatott. Ezután Antonio Crocker mutatta be az elmaradhatatlan alley-oop-ot, talpra ugrasztva az egész csarnokot. A végjátékban higgadtan, okosan játszó Albát már nem lehetett hibára kényszeríteni így a végeredmény 82-69 lett.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: Nagyon sok energiával játszottuk ezt a meccset. Minden elismerésem játékosaimat és remek közönségünket illeti. Nagy hangulatot teremtettek nekünk, amiben nem maradhatott el a siker.

Bencze Tamás, a Falco edzője: Egészen más meccs volt, mint az első kettő. Úgy érzem méltó ellenfelek voltunk és nüansznyi dolgok döntöttek, még ha a vége tizenhárom pont is lett. Volt egy két fordulópont a játékban, amikor volt sanszunk, de nem tudtunk fordítani. Nincs szégyenkezni valónk, ellenfelünk ma jobb volt. Gratulálok nekik, hétfőn megpróbálunk nyerni!