Állásbörze az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán

Második alkalommal szervezett állásbörzét az Óbudai Egyetem Nonprofit Kft. Székesfehérváron. Az intézmény duális vállalati partnerei közül tucatnyi cég mutatta be gyakorlati képzési kínálatát és álláslehetőségeit. Az egyetemi hallgatók mellett a városban és a térségben élő álláskeresőket is tárt kapukkal várta az Óbudai Egyetem Fehérvári Állásbörzéje.
2024.03.12. 11:27 |
Állásbörze az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán

A rendezvény célja volt, hogy segítsen a munkaadóknak megtalálni a leendő munkavállalókat és gyakornokokat a duális képzésben, a fiatalok pedig megtalálhassák leendő munkahelyüket.

Nagyon büszkék lehetünk arra a kapcsolati hálóra, ami az elmúlt években kialakult az Alba Regia Műszaki kar és a városban működő vállalatok között - mondta Mészáros Attila alpolgármester az állásbörze megnyitóján. "Látjuk, hogy milyen gyorsasággal fejlődik a város ipara és folyamatosan megújuló lehetőségek, új szakmák jelennek meg, amihez friss és komoly tudással is rendelkező fiatal mérnökök is szükségesek. Köszönöm a vállalatoknak a partnerséget!" Mint kiemelte az Óbudai Egyetem diplomaosztóin szinte minden frissen végzett hallgatónak már van állása, ami a legfontosabb, hiszen ezért dolgozunk.

Az állásbörze egy különleges lehetőség arra, hogy körbenézzenek a fiatalok a munkaerőpiaci kínálaton és választhassanak munkahelyet vagy gyakorlati helyet - mondta  Dr. Pogátsnik Monika az ÓE Alba Regia Műszaki Karának oktatási dékánhelyettese. Kiemelte, hogy a Z generáció lassan kifutóban van az egyetemről és várjuk már az alfa generációt, akiket biztosan egészen másként lehet majd tanítani, mint a korábbi generációkat. Mint mondta 2025-re a magyar munkaerőpiac negyede a Z generációból kerül ki, ami azért is érdekes mert ez az első "digitális bennszülött" korosztály és az egyetemen is látjuk, hogy például a mesterséges intelligenciát sokkal jobban használja ez a korosztály, mint az idősebbek.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.