-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Álmok a vásznon - a Derkovits Kör tagjainak legszebb alkotásaiból nyílik kiállítás
A tárlat május 7-ig látogatható, vasárnap kivételével naponta 10–18 óráig, a belépés díjtalan.
A Derkovits Képzőművészeti Kör bő hat évtizedes múltjával Fejér megye legrégebb óta működő és az egyik legrangosabb alkotó közössége. A kör tagjainak munkáit önálló és csoportos kiállításokon rendszeresen láthatja a közönség, főként az alkotókörnek otthont adó intézmény kiállítótermében és emeleti kiállítóterében.
A Kört 1957-ben Áron Nagy Lajos kétszeres Munkácsy-díjas festőművész-tanár alapította, tőle vette át és több mint három évtizeden keresztül vezette a karizmatikus személyiségű székesfehérvári festőművész-tanár, Ballagó Imre. Pedagógiai munkájának két fő célja volt: segíteni, felkészíteni a főiskolán továbbtanulni szándékozókat, és beavatni a grafika és a festészet titkaiba azokat, akik csak saját maguknak és szűkebb környezetük örömére kívántak alkotni. Mindezek mellett megteremtődött egy harmadik érték is: egy olyan közösség, melynek jó részese lenni, ahol élvezet és öröm a tanulás. Ezek az alapelvelvek a mai napig meghatározzák a Kör életét és munkáját.
Ballagó Imre nyugalomba vonulása után Bujdosó Dénes, a Hollandiából hazatelepült festőművész vállalta a kör vezetését, 2000-ben pedig Szentes Ottokár képzőművész-tanár vette át a stafétát, aki a grafikán, festészeten kívül a plasztikának és a fafaragásnak is avatott ismerője. Szentes Ottokár 2017-ig vezette sikeresen a kört, tőle két évadra szakkörének egyik érdemes tagja, Kapusiné Dr. Wollein Mária vette át és vezette a csoportot.
2019-ben Karóczkay Ottó festő-pedagógus személyében új kurátort köszönthetett a Derkovits Képzőművészeti Kör. Az új vezető művésztanár munkásságát több egyéni és számos csoportos kiállítás fémjelzi, itthon és külföldön egyaránt. Több szakmai szervezetnek is tagja, mint például a Bárka Szalon, a Szent György Alkotókör, a KAT-Art, a Vörösmarty Társaság Áron Nagy Lajos Művészetbaráti Köre vagy az Országos Képző- és Iparművészeti Társaság.
A tagság lelkesedése az elmúlt évtizedek során sem hagyott alább, a Derkovits Képzőművészeti Kör az évtizedek múltával, bár cserélődő tagsággal, változó nemzedékekkel, meg-megújulva őrzi és viszi tovább hagyományait és teremtett értékeit.