Alves góljával a Videoton nyerte a Szuperkupát

A Videoton nyerte a labdarúgó Szuperkupát. A székesfehérvári csapat a tavalyi gólkirály, André Alves góljával 1-0-ra nyert az előző szezonban a kupadöntőben őket legyőző Kecskemét ellen, így Paulo Sousa győzelemmel debütált a bajnokcsapat kispadján. A Videoton története első Szuperkupa-győzelmét aratta. VIDEÓ a meccsről a cikkben található!
Kecskeméti TE – Videoton: 0-1 (0-0)
2011.07.09. 22:38 |
 A Videoton nyerte a labdarúgó Szuperkupát. A székesfehérváriak André Alves góljával 1-0-ra nyertek az előző szezonban a kupadöntőben őket legyőző Kecskemét ellen, így Paulo Sousa győzelemmel debütált a bajnokcsapat kispadján. A Videoton története első Szuperkupa-győzelmét aratta.
 A 11. percben Németh Gábor védte kisebb bravúrt bemutatva André Alves távoli bombáját, majd egy szép lövőcsel után Walter durrantott mellé. Az első játékrész derekán Nikola Mitrovics indítását követően Alves lőtt az oldalhálóba. Fél óra játékot követően a Lipták Zoltán belépője során megsérülő Tököli Attilát Bori Gábor váltotta. A 34. percben a frissen beállt Bori jobb oldali beadását Sindou Dosso fejelte mellé, majd a túloldalt Álvaro Brachi szabadrúgását ütötte szögletre Németh. Pár perccel később Horváth Gábor indítása után Elek Ákos már Némethen is túljutott, azonban a döntő pillanatban elvesztette egyensúlyát, így maradt a 0-0. A félidőt Bodiong Christian Ebala távoli bombája zárta, amit Tomas Tujvel védeni tudott.
 A fordulást követően 11 másodperccel Alves lőtt az oldalhálóba, majd Aleksandar Alempijevic szabadrúgása okozott kisebb zavart a fehérvári védelemben. A 64. percben Foxi Kethevoama mutatott be egy szép szólót, majd lövésre szánta rá magát, megpattanó kísérletét Tujvel azonban lábbal védeni tudta. Egy perccel később Dosso tűnt el a tizenhatosnál a Lipták – Horváth duó szorításában, utóbbi tűnt szabálytalannak, Fábián Mihály mégis előbbit küldte a második sárga lappal zuhanyozni. Ezt követően Bori pillanatai következtek: előbb szabadrúgása csattant a keresztlécen, majd távoli kísérlete okozott gondot Tujvel számára.

A 73. minutumban Foxi kapott pazar labdát a székesfehérvári kapu előtt, azonban a Kupa-döntőt eldöntő játékos megcsúszott, így lövése elkerülte a vendégek kapuját. Nem sokkal a vége előtt Jovica „Joco” Stokic próbálkozását fogta biztos kézzel Tujvel. A 83. percben Alves fordult le a védőjéről, majd osztott ki egy kötényt, végül pedig tanári módon a hosszú alsóba lőtt, 0-1.

Gólszerző: Alves 83

Kecskemét: Németh – Alempijevic, Balogh B., Radanovic, Mohl (Bertus 68.) – Litsingi, Cukic (Gyurcsó 87.), Dosso (Stokic 80.), Ebala, Foxi - Tököli (Bori 31.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
Videoton: Tujvel – Brachi, Lipták, Horváth, Hector Sánchez – Nagy D. (Gosztonyi 78.), Elek (Vaskó 67.), Mitrovics, Sándor (Polonkai, a félidőben), Walter (Vasiljevic 72.) - A. Alves (Nikolics 90.+2). Vezetőedző: Paulo Sousa.

Sárga lap: Cukic 16., Ebala 33., Balogh 58. ill. Lipták 23., Horváth 48., Mitrovics 55.
Piros: Lipták 65. (második sárga)