Alves góljával győzött a Videoton az Üllői úton

A győztes találat Alves nevéhez fűződött a 14. percben, a címvédő Videoton így harmadik a tabellán. Ferencváros kezdeti lendületéből csak egy veszélyes szabadrúgásra futotta, amely után Tomás Tujvel támadásáért a Vidi jöhetett. Ezzel szemben André Alves harmadik lehetőségét már nem hagyta kihasználatlanul: Walter addig tartogatta a labdát a jobb oldalon, amíg a hosszú oldalra tudott ívelni, az ott érkező Alves pedig éles szögből pontosan fejelt a bal kapufa mellé (0–1). Meccsösszefoglaló VIDEÓ a cikkben!
2011.10.02. 20:15 |

Nem kezdett rosszul a Ferencváros, sőt, Jovanovic és Pölöskey révén lendületes akciókat is vezetett a jobb szélen, és a hazai letámadások is sikerrel bénították meg a bajnoki címvédő játékát. A nagy küzdelem és rohanás sok hibát szült ugyanakkor, és az egyik ilyen hiba - Junioré -, valamint Walter jó beadása és Andre Alves tökéletesen kivitelezett fejese vezetést ért a Sándor Györgyöt a meccs előtt sérülés miatt elveszítő Videotonnak az első negyedóra végén. A Fradit picit megbénította a kissé váratlanul jött gól, igaz, az agresszív védekezése továbbra is sikerrel gátolta meg a Vidi kontráit. Ami pedig a hazaiak kapu előtti játékát illeti, elsősorban a beívelésekkel operáltak a zöld-fehérek, Klein fejesében és Jovanovic furcsán lehulló centerezésében is benne volt a veszély. A vendégek vezetésével ért azonban véget a félidő.

A szünet után aztán szinte azonnal megduplázhatta volna előnyét Paulo Sousa csapata, de Jova két ízben is kifogott Mitrovicon, aztán szerencséje is volt a fiatal kapusnak, amikor Alves elé ütött egy szögletet. A Vidi Evandro lövésénél, majd Alves újabb lehetőségénél is közel járt ahhoz, hogy eldöntse az összecsapást, a Fradinál pedig hiába jött be Oláh, Rósa, majd Lisztes is, nem kerültek nagyobb helyzetbe a zöld-fehérek, csak kisebb lehetőségeik akadtak.

A Videoton így összességében megérdemelt győzelmet aratott, az első idegenbelit 203 nap után, a Ferencváros pedig hiába küzdött, nem tudott elmozdulni a kiesőhelyről.