Amerikai futball: A vártnál nehezebben lett meg a hazai siker

A Fehérvár Enthroners amerikai futball csapata az AFL Divízió I-es (az osztrák első  osztály) bajnokságban a Vienna Knights együttesét fogadta. Mindkét csapata odatette magát, de ennek ellenére túl sok touchdown nem született a találkozón (egy-egy). A hazaiak rúgásokból szerezték a három plusz pontot.
2022.04.03. 19:07 |

Fehérvár Enthroners-Vienna Knights 10-7 (3-0)

Az első félidőben némi meglepetésre kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők. A fehérvári offense kétszer is eljutott ugyan a Knights vörös zónájába, azonban mindösszesen egy mezőnygólra futotta a támadók erejéből Szőke Péternek köszönhetően. (Végül ezzel nyerték meg a mérkőzést...) Daráltak, brusztoltak a csapatok, sőt egy ízben egészen a Koronázók 2 yardosáról is próbálkozhattak az osztrákok, azonban a védelemnek sikerült megakadályozni a bécsiek pontszerző kísérleteit. A félidei 3-0-s hazai vezetés nem túl hízelgő az Enthroners számára és bár a Knights kétségkívül jobb csapat, mint bármelyik osztrák ellenfél volt eddig, ez a félidei előny igencsak soványkára sikerült a kapkodó, sokat hibázó hazaiaktól.

A második játékrészben rögtön az első drive-ból egy nagyon szépen felépített támadás végén Chris Merchant szerzett TD-t, 10-0 a Fehérvárnak!  Ám egy hasonlóan összeszedett támadás után azonnal 10-7-re szépített a Vienna Knights, és ha az utolsó negyedben Klein János nem gyűjti be kritikus szituációban a második interception-jét bizony könnyen veszélybe kerülhetett volna a hazai vezetés. A mérkőzés végén már futásokkal ölte az órát az Enthroners, és egy váratlanul izgalmas meccs végén harcos győzelmet aratott.