Anasz elbúcsúzott

Egy hosszú, eredményes pályafutás végére tett pontot Virincsik Anasztázia tegnap a Köfém Sportcsarnokban. Nagyszabású kézilabda gála keretében egykori csapattársak, edzők és szurkolók köszöntötték Anaszt, aki hivatalosan is befejezte játékos pályafutását.

2003.12.28. 11:49 |

A szombat délutáni kézilabda gálán elsőként a Magyar Kézilabda Szövetség és a Parlament válogatottja "csapott össze". a szövetség csapatának edzői Vass Sándor alelnök és Sinka László főtitkár voltak, míg a honatyákat Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Világosi Gábor a városi sportbizottság elnöke irányították. A 2x15 perces mérkőzésen a szövetség válogatottja meggyőző fölénnyel 18-7-re győzött.
Ezt követte a Honvéd Szondi Öregfiúk és a Budapest Old Boys mérkőzése. A közönség kitörő tapssal fogadta az egykori, de ma is népszerű szondisokat. A csapatot Madár Imre, az Alba Regia KSE vezetőedzője és Gárdai Ferenc irányították. A Budapest Old Boys pedig lényegében megegyezett a szövetség válogatottjával. Végül nagy csatában a budapestiek nyertek 17-15-re. A szondisok közül Tögl Tibor 5, Ulcz László 3, Gröber Mátyás 2, míg Decsi János, Gede István, Gyűrűs László, Forgács Ferenc és Samodai László 1-1 gólt ért el.
Az öregfiúk mérkőzése után a város nevében Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Világosi Gábor, a sportbizottság elnöke köszöntötte Kulcsár Anitát, aki a decemberi, horvátországi világbajnokságon a magyar válogatott tagjaként ezüstérmet szerzett.
A gála fő mérkőzése pedig a Cornexi-Alcoa és az Anasz Top Team között zajlott. a 2x15 perces mérkőzés első félidejében a székesfehérvári együttesben játszott Virincsik Anasztázia, míg a másodikban az általa összeállított csapatban kézizett. A találkozón végül is a Cornexi győzött 17-14 arányban. A fehérváriaknál Kulcsár és Csenki 4, Virincsik és Gisca 2, Georgeta, Vaszari, Kenyeres, Õri és Deli 1-1 gólt szerzett. Az Anasz Top Teamben Huba Dóra 3, Utasi Ágota, Vincze Zsuzsa, Virincsik Anasztázia 2, míg Asztalos, Borók, Jeddi, Katkó és Laczó 1-1 gólt ért el.
A mérkőzés félidejében a város, a csapat, a szövetség és a szponzorok köszöntötték Virincsik Anasztáziát, míg a közönség végig felállva tapsolt és köszönte meg Anasznak az elmúlt évek munkáját, játékát, góljait.