ARAK: szép eredmények, még szebb remények

Mozgalmas és sikeres nyaruk van az Alba Regia Atlétikai Klub ifjú sportolóinak. A különböző korosztályos országos bajnokságokat a világversenyek követték. Az ARAK atlétái szép sikerekkel örvendeztettek meg bennünket az elmúlt időszakban, a kemény munkának köszönhetően ez a jövőben is így lehet, mert reménységekből nincs hiány Székesfehérváron.

2013.07.17. 13:11 |

Ahogy a páratlan években megszokhattuk, idén nyáron is sorra kerülnek megrendezésre a nemzetközi atlétikai tornák, a különböző utánpótlás korosztályokban. Az elmúlt hetekben ezeken a versenyeken több fehérvári tehetség is öregbíthette, a város, illetve csapata hírnevét.

A donyecki Ifjúsági Világbajnokságon Zsiga Mónika, nagyszerű formaidőzítéssel, egyéni csúccsal jutott tovább a 400 méteres gátfutás előfutamából. A középdöntőben sajnos nem sikerült megismételni a korábbi bravúrt, viszont így is büszkén térhetett haza a fehérvári reménység Ukrajnából. Egyéni számában 17. helyen zárta a VB-t, a svéd-váltó tagjaként (a futók 100, 200, 300, majd 400 métert futnak) pedig 6. helyezést ért el a magyar válogatottal, ahol egyébként a 300 méteres táv volt az övé.
A tamperei U23-as Európa-bajnokságon két fehérvári versenyzőért is szoríthattunk. Zsigovics Natália a döntőről éppen hogy lecsúszott, ugyanakkor kitőzött célját teljesítve nagyszerű egyéni csúccsal a 9. helyen zárt Finnországban. Hármasugrásban László Dávid képviselhette a magyar színeket, alig két hete teljesített egyéni rekordját sajnos nem tudta megugrani a selejtezőben, így a 16. helyen végzett a kontinensviadalon.
A fenti sikerek ellenére a hab a tortán csak ezután következett. Szabó Dániel, az ARAK tizenhat esztendős sprintere ugyanis, döntőbe jutott a klasszikus 100 méteres távon, a hollandiai Utrechtben megrendezett EYOF-on (Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál). 10,89-es idővel negyedikként került fináléba, ezt az eredményt pedig sikerült ma tovább javítania. Fantasztikus 10,83-as egyéni csúccsal a harmadik helyen ért célba, így Dani a „sportok királynőjének” bronzérmével érkezhet majd haza, a királyok városába.