Aranyos, ezüstös atléták - 6 arany-, és 5 ezüstérmet szereztek az ARAK atlétái

Kiemelkedő eredménnyel zárták az ARAK fiatal atlétái a Puskás Ferenc Stadionban megrendezett Ifjúsági, Junior, Utánpótlás Magyar Bajnokságot. A fehérvári fiatalok nagy elánnal gyűjtötték az érmeket, hat arany- és 5 ezüstérmet szereztek az Alba Regia Atlétikai Klub sportolói, emellett több versenyző is az előkelő 4., 5., 6. helyen zárta a korosztályos Országos Bajnokságot.
2006.07.13. 11:14 |

Kiemelkedő eredménnyel zárták az ARAK fiatal atlétái a Puskás Ferenc Stadionban megrendezett Ifjúsági, Junior, Utánpótlás Magyar Bajnokságot.

Az ifiknél Nyusa Viktória kétszer is a dobogó legfelső fokára állhatott, a sprintszámokban, tehát a 100 és 200 méteres távon sem talált legyőzőre. Rontó Enikő a 100m gáton szerzett aranyat, és az ARAK 4x100-as váltója is országos bajnoki címet szerzett. A vágtaváltó sem állt meg az elsőségig, míg Vaskó Zoltán 220 cm-es produkciójával nyerte a magasugrást. Hegyi Dóra 100-on és 200-on is a második helyen zárt klubtársa, Nyusa Viki mögött. Navarrete Noémi magasugrásban, Fülöp Renáta hármasugrásban szerzett ezüstérmet, Varga Fruzsina pedig a junioroknál lett második 200 méteren. Az ARAK atlétái az érmes helyezések mellett két-két számban végeztek az előkelő negyedik, ötödik és hatodik helyen.

Remek eredményeiknek köszönhetően Nyusa Viktória, Hegyi Dóra, Rontó Enikő, Fülöp Renáta, Navarrete Noémi és Rittler Alexandra is kiharcolta a korosztályos válogatott-tagságot, és Szlovákiában mérettethetik meg magukat az ifjúsági mezőnyben. A juniorválogatott Varga Fruzsina Szlovéniában versenyzik majd az ARAK-ot és Magyarországot képviselve.