-
Felépült a kórhát új tömbje
Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.
2024.11.18. -
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11.
Átadták a felújított Fiskális úti rendelőt
A tetőtér beépítésével az épület alapterülete közel a duplájára nőtt: a földszinten a gyermek orvosi rendelő mellett különválasztották a védőnői szolgálatot, az emeleten pedig a felnőtt orvosi rendelők találhatók. A beruházás során az épület előtti terület is megújult és örökzöldekkel, egynyári és évelő növényekkel parkosították a rendelő előtti teret. A felújítás költsége 90,6 millió forint volt, ennek 58,8%-a származott uniós támogatásból, a fennmaradó részt pedig a város saját költségvetéséből biztosította.
2012.08.15. 15:00 |
Székesfehérvár Önkormányzata 53,27 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Közép-dunántúli Operatív Program „Egészségügyi szolgáltatások fejlesztése – Alapellátás fejlesztése” című pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A „Fiskális utcai orvosi rendelő bővítése, korszerűsítése” című projekt összköltsége 90,6 millió forint.
A Fehérép Kft. kivitelezésében a tetőtér beépítésével az épület alapterülete közel a duplájára nőtt. A felnőtt és gyermekrendelők így térben elkülönültek. A földszinten a gyermek orvosi rendelő mellett különválasztva került elhelyezésre a védőnői szolgálat. Az emeleten pedig a felnőtt orvosi rendelők találhatók. Dr. Cser-Palkovics András örömmel számolt be róla, hogy a beruházás során az épület előtti terület is megújult. Az új rendelő és a gyógyszertár között pihenőudvart létesítettek örökzöldekkel, egynyári és évelő növényekkel.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a korszerű rendelőkön túl egy olyan szakmai bázis is létrejött, mely az egészséges életmód kialakításához kapcsolódó információs központként segítheti az öreghegyiek mindennapjait. A projekt fedezetet nyújtott új orvosi eszközök és új bútorok beszerzésére, valamint az épület komplex akadálymentesítésére is. Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a fejlesztés révén mostantól minőségi egészségügyi ellátásban részesülnek az öreghegyi betegek: „A költséghatékonyabb működtetés mellett az is a céljaink között szerepelt, hogy létrejöjjön az egészséges életmód kialakításához kapcsolódó információs és szakmai bázis.”
Sipos Tamás, a Fehérép Kft. igazgatója az épület bemutatása során ismertette a felújítás legfontosabb eredményeit. A földszinten szinte az összes falat lebontották és az új funkcióknak megfelelően átépítették. Az emelet megközelítéséhez új lépcsőház készült, a mozgáskorlátozottak pedig lifttel közlekedhetnek. A tetőtérben az alsó szinttel azonos méretű, korszerű, klimatizált rendelőket alakítottak ki. Kicserélték az összes nyílászáróit, szigetelték a homlokzatot, így az épület fenntartása olcsóbb lesz. Az előírásoknak megfelelően akadálymentesítették az egész épületet, így bátran használhatják azt a mozgásukban, látásukban vagy hallásukban korlátozottak is.
Östör Annamária és Horváth Miklós Csaba, Öreghegy önkormányzati képviselői elmondták, hogy a projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg. Teljes költsége 90,6 millió forint volt, ennek 58,8%-a származott uniós támogatásból, a fennmaradó részt a város költségvetéséből biztosította Székesfehérvár önkormányzata.