Átadták a Székesfehérvár Egészségügyéért díjat a Semmelweis-napon

Hagyományos Semmelweis-napi ünnepséggel köszöntötte az egész-ségügyben dolgozókat Székesfehérvár Önkormányzata. Átadták a "Székesfehérvár Egészségügyéért" díjat is, amelyet az idén Dr. Kovács Tibor radiológus főorvos vehette át, akinek hosszú évtizedeken át végzett kiemelkedő tevékenységét ismerték el.
2014.07.03. 15:11 |
Hagyományos Semmelweis-napi ünnepséggel köszöntötte az egészségügyben dolgozókat Székesfehérvár Önkormányzata. Először a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermének falán koszorúzták meg a résztvevők a Semmelweis-domborművet, ezt követően a Hiemer-házban került sor ünnepségre és a "Székesfehérvár Egészségügyéért" díj átadására. A díjat idén Dr. Kovács Tibor radiológus főorvos vehette át.
KÉPGALÉRIA
A Semmelweis-napi ünnepség a hagyományoknak megfelelően a Vörösmarty Mihály Könyvtárnál kezdődött, ahol a résztvevők koszorút helyeztek el a Semmelweis-domborműnél. A város nevében Östör Annamária egészségügyi tanácsnok és dr. Cser-Palkovics András polgármester tisztelgett az "anyák megmentőjeként" ismert magyar orvos emléke előtt, majd a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézete és a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve nevében közös koszorút helyezett el Dr. Almási Ferenc, járási tisztifőorvos és Belláné Apostol Mária, a Közegészségügyi Osztály közegészségügyi osztályvezetője. A koszorúzást követően a résztvevők közösen sétáltak át a Hiemer-házba, ahol a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház kórusa adott műsort, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az egészségügyi dolgozókat.
Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen kiemelte, hogy elsősorban a köszönetnyilvánítást szolgálja a Semmelweis-napi rendezvény, amelynek keretében sor kerül a városi kitüntetés átadására is. Kiemelte, hogy "különböző fenntartók működtetésében dolgozva, mégis minden jelenlévő egységesen a fehérvári és Fejér megyei emberekért, az ő egészségükért végzi hivatását nap mint nap. A megelőzés és a gyógyítás mindannyiuk közös feladata, felelőssége és küldetése. Mindez sok nehézség közepette történik, hiszen tudjuk, hogy az egészségügy nincs könnyű helyzetben, de szerencsére a hivatásszeretet okán ezekből a problémákból az ellátottak és a betegek csak keveset érzékelnek. Ezt a helytállást, és a kötelezőn túl is felvállalt áldozatos munkát szeretném megköszönni Önöknek és Önökön keresztül minden kollégájuknak. Székesfehérváron igazi szakmai összefogás valósul meg, ami a megelőzés, a szűrőprogramok, valamint a HPV-elleni védőoltások beadása során és még számos alkalommal megnyilvánul. Ezért is nagyon hálásak vagyunk!” - fogalmazott dr. Cser-Palkovics András. A „Székesfehérvár Egészségügyéért” díj adományozásával kapcsolatban a polgármester kemelte, hogy idén elkötelezett gyógyítót és igazi közösségi embert díjaznak dr. Kovács Tibor személyében.
Dr. Kovács Tibor 1936-ban született Szekszárdon, orvosi diplomáját 1961-ben, röntgenológia szakorvosi képesítését 1972-ben kapta meg. 1972-től dolgozott Székesfehérváron radiológusként a Fejér Megyei Szent György Kórházban, majd néhány Baján töltött év után Székesfehérvár városi tisztifőorvosa volt egészen nyugdíjba vonulásáig. 1995-től az ultrahang-diagnosztikai szakrendelés főorvosaként végezte munkáját az alapellátó háziorvosi szolgálatok munkájának segítésére a gyorsabb, pontosabb diagnózis felállítása érdekében. A Várkörúti Család- és Nővédelmi Központban működő ultrahang-diagnosztika szakmai elismertsége a radiológus főorvos elhivatottságának, igényességének eredménye. A méltatásban elhangzott, hogy Dr. Kovács Tibor tudásának gyarapítását mindig fontosnak tartotta, a munka mellett mindig jutott ideje az orvosi és technikai fejlődés figyelemmel kísérésére. A közszolgálatban már néhány éve nem vesz részt, de továbbra is aktívan, fáradhatatlanul dolgozik. Dr. Kovács Tibor nemcsak munkájában fáradhatatlan. Sok fehérvári ismerheti őt a városban zajló kulturális programokról, vagy találkozhat vele a Belvárosban sétálva, hiszen a közösségi életnek is aktív résztvevője. Tevékenységét 1995-ben Székesfehérvár-díjjal, 2002-ben pedig főtanácsosi címmel ismerték el.
A Semmelweis-napi ünnepség végén a Humán Szolgáltató Intézet kiváló munkát végző szakembereit köszöntötték. Rangos szakmai elismerésben részesült Sörös Erika Zsuzsanna iskolavédőnő, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola védőnője, aki a tanulók, szülők és pedagógusok véleménye alapján, a szakmai vezetés támogatásával 2014-ben a Magyar Védőnők Egyesülete által alapított Év Védőnője Díjat kapta a Védőnők Napja budapesti ünnepi rendezvényén.  2014-ben a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve és a Fejér Megyei Egészségügyi Szakdolgozók Kamarája ünnepségén a megyéből egyedüli fehérvári díjazottként Kiváló Védőnő Díjat kapott Kemény Zoltánné iskolavédőnő, az Árpád Szakképző Iskola és Kollégium védőnője.  
A Humán Szolgáltató Intézet Semmelweis Nap alkalmából több évtizeden át végzett kimagasló és önzetlen munkáját megköszönve 40 év közalkalmazottként eltöltött idő alapján jubileumi jutalomban részesítette Dr. Kardos Ibolyát, a Mészöly Géza utcai orvosi rendelő foglalkozás-egészségügyi orvosát, Májerné Bencsik Klárát, a Széchenyi utcai rendelő területi védőnőjét, Mészárosné Somogyi Ilona iskolavédőnőt a Németh László Általános Iskola és a Vizivárosi Általános Iskola védőnőjét, valamint Sörös Erika Zsuzsanna iskolavédőnőt, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola védőnőjét. 25 év közalkalmazottként eltöltött idő alapján jubileumi jutalomban részesítették Raduka Gyöngyit, a Sarló utcai rendelő területi védőnőjét, Orosz Istvánnét, a Humán Szolgáltató Intézet pénztáros munkatársát, és Fung Erikát, a Széchenyi utcai rendelő dolgozóját.