-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Átadták a történelmi órajáték új figuráit - mottó: Székesfehérvár, mint iskolaváros
Ünnepélyes megnyitóval adták át a város lakói számára a történelmi órájáték új figuráit. A hat új figura a ballagások, érettségik idejére készült el, tudtuk meg Warvasovszky Tihamér polgármestertől. A fém lapokból kovácsolt bábuk Székesfehérvárt, mint iskolavárost hivatottak bemutatni. A mostani formájában egészen nyár végig tekinthetik meg az érdeklődök a játékot minden második órában. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A megnyitó ünnepséget a Teleki Blanka Gimnázium fuvolistái indították, akiket egy népdal csokor és az ünnepi beszédek követtek. Warvasovszky Tihamér polgármester beszédében hangsúlyozta, hogy ez a szerkezet nem egy egyszerű óra, hanem egy szimbólum, arra, hogy az életünket hasznosan kell eltölteni.
Beszédet mondott még Kovács János órásmester, aki elmondta, hogy az órajáték ötlete egészen 1987-ig nyúlik vissza, majd megköszönte a támogatást a városnak, támogatóknak és a munkatársaknak, akik segítettek elkészíteni az órajátékot. Megköszönte az udvarban lakóknak azt a kitartást is, amivel minden második órában elviselik a harangjáték csilingelését.
A beszédek után a főszerep már az órajátéké volt, mely a híres diákdallal a Gaudeamus Igiturral kezdődött, majd megjelentek a figurák, amik Székesfehérvár oktatását a kódexmásolástól egészen a szabadságharcokig mutatják meg a nézelődőknek. Az órajáték minden második órában szólal meg mostantól.